Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils cietoksnī atzīmēs Dinaburgas cietokšņa iesvētīšanas 187. gadadienu (VIDEO) Pilsētas ziņas

782

2020. gada 2. jūnijā, plkst. 11.30, Daugavpils 745. dzimšanas dienas svētku ietvaros, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra sadarbībā ar Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas kluba biedriem svinīgi pacels cietokšņa vēsturisko karogu un ar tradicionālo lielgabala šāvienu no cietokšņa galvenā vaļņa atzīmēs Dinaburgas cietokšņa un ķeizarkaroga iesvētību 187. gadadienu.

Pirms 187 gadiem, 1833. gada 21. maijā (pēc vecā stila) / 2. jūnijā (pēc jaunā stila), Krievijas imperatora Nikolaja I un Krievijas garīdzniecības augstāko pārstāvju  klātbūtnē notika Dinaburgas cietokšņa iesvētīšanas ceremonija. Krusta gājiens sākās cietokšņa katedrālē un turpinājās pa cietokšņa galveno valni.

Krusta gājiena laikā ar svēto ūdeni tika svētīti nocietinājumi un karaspēki, kuri bija novietoti parādē uz vaļņa. Pēc 1833. gada krusta gājienu rīkoja ik gadu līdz pat Pirmajam pasaules karam Vasarsvētku laikā (50. diena pēc Lieldienām, Svētās Trīsvienības diena). Arī pēc iesvētīšanas turpinājās cietokšņa celtniecības darbi līdz pat 1878. gadam.

Publicitātes fotogrāfijas autors: www.visitdaugavpils.lv 

 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Misjūne
Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra
klientu apkalpošanas speciāliste
tālr.: +371 65424043
mob. +371 28686331
e-pasts:  cietoksnis@daugavpils.lv
              sandra.misjune@daugavpils.lv
www.daugavpilscietoksnis.lv
www.visitdaugavpils.lv
Facebook: Daugavpils.cietoksnis

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: