Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils autoceļu uzkopšanu veic 9 tehnikas vienības Pilsētas ziņas

188

Jaunā gada rītā daugavpiliešus sagaidīja dabas sarūpēts pārsteigums: zemi un kokus biezā kārtā klāja kupla sniega sega. Šādi laika apstākļi saglabājās vairākas dienas.  Kamēr kāds labprāt izmantoja retu izdevību un devās baudīt ziemas priekus, slidinoties no kalna, ceļot sniegavīrus un vērojot gleznainus dabas skatus, pilsētas komunālie dienesti steidza sakārtot apsnigušos un apledojušos ceļus.

Daugavpils ielu un ceļu uzkopšanā šogad ir iesaistītas 32 tehnikas vienības: 15 no tām tīra ietves, 9 – uzkopj autoceļus. Pārējās mašīnas iekrauj un izved sniegu.

Autoceļu uzkopšanā nodarbinātā brigāde 1. janvāra rītā uzsāka darbu uzreiz līdz ar snigšanas sākumu. Darbi īpaši intensīvā režīmā turpinājās līdz 3.janvārim, kad snigšana mitējās. Uz šo brīdi faktiski visi pilsētas ceļi, kur ir paredzēta uzkopšana, ir sakārtoti.

Ielu uzkopšana notiek saskaņā ar laika apstākļiem un normatīvajiem aktiem. Mainīgos laikapstākļos (snigšanas laikā) prioritāri (četru stundu laikā pēc snigšanas sākuma vai apledojuma veidošanās) tiek tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes materiāliem ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports. Ceļu posmiem ar lielāku slīpumu pievērš pastiprinātu uzmanību: vajadzības gadījumā tos apstrādā vairākkārt. Kad šo ielu apstrāde ir pabeigta, tehnika virzās uz ceļiem ar mazāku kustības intensitāti.

Trotuāru uzkopšana snigšanas laikā sākas plkst.4:00 no rīta, lai līdz plkst. 7:00 ar pretslīdes materiāliem būtu apstrādātas ietves ar lielu gājēju intensitāti. Pēc snigšanas beigām pilsētas centrā trotuāri tiek uzkopti 4 stundu laikā (notiek sniega šķūrēšana un pēc tam kaisīšana), trotuāri gar maģistrālajām ielām - 6 stundu laikā, visas pārējās mikrorajonu ielas – 12 stundu laikā.

Iedzīvotājiem ziemas periodā jāņem vērā laika apstākļi, ceļa seguma stāvoklis un jābūt uzmanīgiem. Autovadītājiem jāsamazina ātrums, jāpalielina distance, kā arī obligāti jāseko līdzi tam, lai auto riepām būtu atbilstošs protektors.

Atbildīgie dienesti aicina visus ar cieņu izturēties vienam pret otru un neradīt šķēršļus uzkopšanas tehnikas darbam, lai tā pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk varētu sakārtot mūsu pilsētas ielas, padarot tās drošas gan braucējiem, gan gājējiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.