Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILIEŠI SAŅEM VALSTS AUGSTĀKOS APBALVOJUMUS Pilsētas ziņas

422
DAUGAVPILIEŠI SAŅEM VALSTS AUGSTĀKOS APBALVOJUMUS

Saskaņā ar Valsts prezidenta un ordeņu kapitula 2021. gada 20. aprīļa lēmumu 118 personībām, kuras izcili kalpojušas Latvijas valstij un tautai, piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi, informē Valsts prezidenta kanceleja. Augstākos valsts apbalvojumus saņems arī divi Daugavpilieši.

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru nesavtīgais darbs stiprinājis mūsu valsts demokrātiju, tiesiskumu, drošību un labklājību, ieguldīts veselības aprūpē, izglītībā un kultūrā.

Šogad, starp 118 augstāko Latvijas valsts apbalvojumu saņēmējiem ir arī divi Daugavpilieši. Saskaņā ar Valsts prezidenta un ordeņu kapitula 2021. gada 20. aprīļa lēmumu par Viestura ordeņa komandieri iecelts VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris, pulkvedis Česlavs Šmuksts, bet par Atzinības krusta komandieri iecelta Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes dekāne, Rusistikas un slāvistikas katedras profesore, Dr. philol. Elīna Vasiļjeva.

Valsts apbalvojumi ir valsts novērtējuma un atzinības apliecinājums. Tie piešķirti cilvēkiem, kuru aktīvā pilsoniskā nostāja bija nozīmīga Latvijas Atmodas laikā, valsts liktenim izšķirīgajos brīžos, Latvijas neatkarības atjaunošanas un turpmākās valsts attīstības gaitā. Augstākie valsts apbalvojumi piešķirti valsts darbiniekiem, kuri atjaunotās neatkarīgās Latvijas valsts sākuma gados pieņēmuši visai sabiedrībai būtiskus lēmumus, īstenojuši reformas un aizstāvējuši valsts nacionālās intereses.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa