Daugavpilieši 2027. gadā vēlas pārsteigt visu Eiropu Pilsētas ziņas

1016
Daugavpilieši 2027. gadā vēlas pārsteigt visu Eiropu

Piektdien, 5.februārī, vairāk nekā septiņdesmit Daugavpils cilvēki tikās forumā, lai dalītos ar idejām Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pieteikumam. Dalībnieki atzina, ka šī bija ļoti vērtīga saruna un Daugavpilij ir potenicāls un iespēja domāt drosmīgi, lai 2027. gadā un vēl ātrāk kļūtu par Eiropas lielāko atklājumu.

Tiešsaistes forumā pulcējās zinātnieki, vēsturnieki, uzņēmēji, izglītības, kultūras un radošo industriju pārstāvji, jaunieši un citi interesenti, kas vēlas iesaistīties Daugavpils pilsētas pieteikuma sagatavošanā. 

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Daugavpilij būtu jāiegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls, izskanēja vēlme stiprināt lepnumu par savu pilsētu un dotu iespēju uzplaukt Eiropas mērogā. Daugavpils ir iespēju pilsēta, pilna ar aktīviem, radošiem cilvēkiem, kas ir gatavi iesaistīties pilsētas attīstībā, norādīja dalībnieki un atgādināja, ka pilsēta ir bagāta ar daudznacionālu kultūru, vēsturiskiem un arhitektūras pieminekļiem, un šī iespēja var kļūt par būtisku stimulu pilsētas attīstībā.

Foruma ievadā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis iepazīstināja ar pilsētas plāniem, pretendējot uz starptautiski nozīmīgo titulu. Savukārt Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma izstrādes darba grupas koordinatore Diāna Soldāne pastāstīja par galvenajiem konkursa nosacījumiem un Daugavpils piedāvātās programmas idejisko koncepciju.

Foruma dalībnieki izmēģināja interaktīvas metodes drosmīgu starpnozaru ideju attīstīšanai inovāciju ekspertes Vitas Brakovskas vadībā. Daugavpilieši pārrunāja nepieciešamību par Daugavpili veidot zinātniskus izdevumus, stiprināt latviešu valodas lietojumu, domāt par visām auditorijām un, jo sevišķi, jauniešiem. Vienlaikus izskanēja aicinājums pašvaldībai būt atvērtākai sadarbībai un nepieciešamība, lai radošām norisēm telpas būtu pieejamākas, tostarp jauniešu centrs. Pilsētnieki vēlas, lai pasākumi noris arī apkaimēs, jāattīsta Mežciems un vairāk jāpopularizē jau esošais radošais piedāvājums.

Lai rosinātu jaunus notikumus un pozitīvas pārmaiņas, ikviens Daugavpils cilvēks aicināts iesniegt idejas, kā ar kultūras un mākslas palīdzību uzlabot pilsētas un pilsētnieku dzīves kvalitāti. Tie var būt kopienu stiprināšanas, pilsētvides uzlabošanas, radošās uzņēmējdarbības attīstības, vēstures izzināšanas, mākslinieciskās jaunrades un citi visdažādākie radošie projekti, kas veicina  sadarbību un kopīgas valodas atrašanu. 

Februāra laikā Daugavpils iedzīvotāji ir aicināti iesniegt savas idejas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 norisēm, aizpildot vienkāršu pieteikumu tiešsaistē https://www.daugavpils.lv/pilseta/iedzivotajiem/kultura/kulturas-zinas/ideju-iesniegsana. Ar ideju iesniedzējiem sazināsies Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, lai kopīgi varētu attīstīt projektus, kas būtu iekļaujami Daugavpils pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam.

Kopīgas valodas meklējumi ir Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 vadmotīvs, skatoties uz kultūras procesiem kā kopīgas valodas meklēšanu, radīšanu un lietošanu Daugavpilij, Latgalei, Latvijai un Eiropai. Tāpēc īpaši tiek gaidītas idejas, kurās atslēgas vārds ir SADARBĪBA starp dažādām kopienām un nozarēm, kā arī KOPDARBS ar starptautiskiem partneriem un domubiedriem.

Daugavpils ar tās bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu, dinamisko attīstību un aktīvajām kopienām ir apņēmības pilna iegūt titulu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”.  Papildu informācija par Daugavpils kandidēšanu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursā daugavpils.lv/daugavpils2027/

 

Papildu informācija:

Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursa pieteikuma izstrādes darba grupas koordinatore, Kultūras pārvaldes vecākā pasākumu organizatore Diāna Soldāne, tālrunis 28378679, 65423601, e-pasts diana.soldane@daugavpils.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!