Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde Pilsētas ziņas

234
Daugavpilī viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde

Piektdien, 24.septembrī, Daugavpilī viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, lai tiktos ar kultūras un radošā sektora pārstāvjiem.

Savu vizīti Daugavpilī Eiropas Parlamenta deputāte uzsāka tiekoties ar Daugavpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja 1. vietnieku Alekseju Vasiļjevu. Tikšanās laikā tika runāts par dažādiem ar Daugavpils pilsētas kultūras dzīves saistītiem jautājumiem, kultūras un radošā sektora attīstības tendencēm, kā arī par kandidēšanas uz Eiropas Kultūras galvaspilsētu procesa ieguvumiem un nākotnes perspektīvu.

Viesošanos Daugavpilī Dace Melbārde turpināja ar diksusiju PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”” par līderību kultūrā, uz kuru tika aicināti kultūras un radošā sektora pārstāvji. Aplūkojot jautājumu par līderības nozīmi, Dace Melbārde uzsvēra, ka tā ir viena no vissvarīgākajām prasmēm, kas, saskaroties ar jauniem izaicinājumiem kultūras pārvaldībā, ar katru gadu kļūst arvien aktuālāka. Lai izprastu līderības būtību, tika runāts par līderības veidiem, vai ir viegli kļūt par līderi. Diskutējot par šiem un citiem jautājumiem tikšanās dalībnieki guva vērtīgas atziņas arī par jautājumiem, kā atklāt sevī līdera gēnu un kāpēc svarīgi to attīstīt. Savukārt D.Melbārde atzina, ka viņa ir gandarīta par šo tikšanos, jo visi sarunas dalībnieki bija ieinteresēti, labprāt iesaistījās diskusijās un tā ir ļoti svarīga atgriezeniskā saite, kas ļauj saprast noskaņojumu kultūras nozarē, izprast, kāds ir cilvēku skatījums uz līderības jautājumiem.

Savu viesošanos Daugavpilī Dace Melbārde noslēdza ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja, Vienības nama Tradīciju mājas, Latgales Centrālās bibliotēkas un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklējumu.

“Daugavpils ir viena no Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027. gada nosaukuma pretendentēm. Tāpēc bija patiess prieks viesoties klātienē vienā no Daugavpils radošās kultūras “laboratorijām” – Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā – “Saules skola”, tikties ar skolas vadību, direktori Ingunu Kokinu, un piedalīties diskusijā ar Daugavpils kultūras un izglītības veidotājiem par līderības nozīmi kultūras un sabiedrisko procesu veidošanā. Ļoti vērtīgs un interesants ieskats Daugavpils Vienības nama Tradīciju mājas, Latgales Centrālās bibliotēkas, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbībā. Īpašs paldies Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes pārstāvei Diānai Soldānei, kura sniedza vispusīgu ieskatu Daugavpils pilsētas daudzveidīgajā un radošajā kultūras dzīvē. Daugavpils pilsētas devīze ir daudzveidība. Un patiesi – tāpat kā likteņupe Daugava, Daugavpils unikalitāte un savdabība ir daudz-kultūru, daudz-ticību, daudz-likteņu pilsēta, kas ir gluži kā pūra lādē uzkrātā pieredze. Šī pilsētas pieredze ir vērtība ne tikai daudzu jaunu radošo projektu īstenošanā, bet arī ļoti labs impulss un virzītājspēks izglītības un kultūras satura bagātināšanai visam Latgales reģionam,” par vizīti stāsta Eiropas Parlamenta deputāte un Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja vietniece Dace Melbārde.

Tikšanos rīkoja Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde un Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde.

 

Papildu informācija:
Diāna Soldāne
Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde
e-pasts: diana.soldane@daugavpils.lv
tālr.: 28378679