Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī uzstādīti ļoti moderni tramvaja pieturu paviljoni Pilsētas ziņas

734
Daugavpilī uzstādīti ļoti moderni tramvaja pieturu paviljoni

AS “Daugavpils satiksme” īstenotā projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā” ietvaros Daugavpils pilsētas centrā 2020.gada novembrī  tika pabeigti vērienīgi tramvaju līnijas rekonstrukcijas darbi. Rekonstruētajā tramvaju sliežu posmā  uzstādīti moderni pieturu paviljoni. Tā ir pilnīgi jauna prakse Latvijā.

Paviljoni ir unikāli un Latvijā līdz šim šāda pieturu  apgaismojuma sistēma  nav izmantota.  Apgaismošanai tiek izmantota saules enerģija, uz paviljonu jumtiem ir uzstādīts speciāls aprīkojums. Par cik tos uzstādīja vēlu rudenī, tas neļāva  noregulēt apgaismojuma  sistēmu, nebija iespējas tai iestrādāties. Speciālisti skaidro, ka jāsagaida piemēroti laika apstākļi, lai visu procesu noregulētu, tad arī pieturu apgaismojums strādās normālā režīmā.

Projekta realizācijas rezultātā ir rekonstruēta tramvaju līnija un tai pieguļošā teritorija, veikta sliežu ceļu krustojumu pārbūve, uzstādīti jauni tramvaju pieturvietu paviljoni, nomainīti kontakttīkli. Šobrīd ir slēgta 3.tramvaju maršruta kustība, jo ir uzsākti būvdarbi posmā Parādes, Cietokšņa iela līdz maršruta galapunktam “Cietoknis” projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā, II kārta” ietvaros, kas ir secīgs turpinājums iesāktajiem tramvaju infrastruktūras uzlabošanas darbiem.

Tramvaju līnijas pārbūve posmos Vienības iela - Stacijas iela, ieskaitot 18.novembra un Ventspils ielu krustojumu tiks nodota ekspluatācijā pēc papildus pārmiju uzstādīšanas 18.novembra un Ventspils ielu krustojumā. Būvuzņēmējs CFB SIA “BINDERS” ir noformējis tehnoloģisko pārtraukumu, līdz pārmiju piegādes brīdim. Saskaņā ar noslēgto līgumu starp AS “Daugavpils satiksme” un SIA “voestalpine Railway Systems Latvia”, tramvaju pārmiju piegāde tiks veikta ne vēlāk kā līdz 2021.gada 31.martam.

Būvdarbi tiek īstenoti AS “Daugavpils satiksme” projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā” Nr. 4.5.1.1/16/I/003 ietvaros.

85% no attiecināmajām izmaksām ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums,

4,5 % Valsts budžeta dotācija un 10,5 % Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējums.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa sadarbībā ar AS “Daugavpils satiksme”