Daugavpilī turpinās zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programma Pilsētas ziņas

280
Daugavpilī turpinās zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programma

Vairāku gadu garumā Daugavpilī īsteno zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programmu, ielaižot lielākajās un zvejnieku iecienītākajās ūdenstilpēs zivju mazuļus. Arī šogad programma tiks turpināta: aizvadītajā Domes sēdē deputāti apstiprināja finansējuma piešķiršanu, lai sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas Zivju fondu palielināt kopējos zivju resursus Lielajā Stropu ezerā.

Projekta kopējais finansējums ir 11 180,40 euro, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 11% jeb 1 229,84 euro, pārējo summu sedz Zivju fonds. Par šiem līdzekļiem tiks iepirkti 33 000 līdakas mazuļu, ko ielaidīs Lielajā Stropu ezerā.

Pateicoties programmas veiksmīgai īstenošanai, zivju resursi pilsētā kļūst bagātīgāki un kvalitatīvāki. Daugavpils makšķernieki līdz ar to var baudīt ne vien patīkamu, bet arī raženu atpūtu pie dabas.

Atgādinām, ka makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā jāiegādājas licence. Plašāka informācija par to, kā tas ir izdarāms, kā arī kuras iedzīvotāju kategorijas var saņemt licenci bez maksas, pieejama ŠEIT .

Iestājoties siltākam laikam, ziemas makšķerēšanas cienītājus aicina būt uzmanīgiem un izvērtēt nepieciešamību doties uz ledus. Savukārt tiem, kas turpina makšķerēt arī pavasarīgos laika apstākļos, jāatceras par drošības pasākumu ievērošanu.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!