Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī tiek ieviesti stingri pasākumi koronavīrusa izplatības ierobežošanai Pilsētas ziņas

1582

Sakarā ar to, ka koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā ir ieviests ārkārtas stāvoklis, 13. martā Daugavpils pilsētas domē tika sasaukta Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēde. Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš informēja klātesošos pašvaldības iestāžu un citu struktūru vadītājus par aktuālo situāciju ar saslimstību pilsētā un stingriem pasākumiem tās novēršanai.

Pašlaik Daugavpils reģionālajā slimnīcā ir hospitalizēts un izolēts viens cilvēks ar aizdomām par koronavīrusu, pašlaik gaida analīžu rezultātus. Slimnīcā ir ieviesta stingra karantīna – ierobežota ieeja, atcelta pacientu plānveida pieņemšana un ambulatoro pakalpojumu sniegšana.

Pašlaik Daugavpilī slēgtas visas skolas, sporta pulciņi, vairums sabiedrisko iestāžu, atcelti kultūras pasākumi. Tiek izskatītas attālinātās apmācības iespējas un individualizēta sagatavošana eksāmeniem. Bērnudārzu apmeklējums iespējams tikai, ja vecāki var apliecināt, ka pēdējā laikā nav apmeklētas koronavīrusa skartās teritorijas un nav iespējams nodrošināt bērna pieskatīšanu mājās.

Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš aicina visus nopietni uztvert koronavīrusa profilakses pasākumus – pašizolācija ir iedarbīgs epidēmijas apkarošanas veids, jo šī slimība ir ārkārtīgi lipīga. Visām Domes struktūrvienībām, īpaši „Daugavpils satiksmei”, ir uzdots veikt rūpīgu darba vietu un transporta uzkopšanu ar dezinficējošiem līdzekļiem. Tajā pat laikā ir izvirzīts primārs uzdevums nodrošināt visu saimniecības un medicīnas pakalpojumu nepārtrauktu sniegšanu. Esošajā situācijā izskata iespēju ieviest atliktos maksājumus klientiem, kas apmaksu veic uz vietas. Tajā pat laikā mērs aicina objektīvi novērtēt savu veselības stāvokli un nepārslogot medicīnas nozares darbiniekus. Īpaši piesardzīgiem jābūt, kontaktējoties ar vecāka gadagājuma cilvēkiem, jo viņi ir visvairāk pakļauti kronavīrusa radītām briesmām.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus nezvanīt uz 113, lai uzdotu vispārīgus jautājumus par koronavīrusu, jo tas traucē saņemt palīdzību cilvēkiem, kuru veselība patiešām ir apdraudēta. Ar jautājumiem var vērsties Slimību profilakses un kontroles centrā, zvanot pa tālr. 67387661, vai vietnē spkc.gov.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: