Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī tiek ieviesti preventīvi pasākumi koronavīrusa profilaksei Pilsētas ziņas

840

Pirmdien, 2. martā, sakarā ar koronavīrusa uzliesmojumu pasaulē, Daugavpils pilsētas domē notika Civilās aizsardzības komisijas sēde paplašinātā sastāvā. Tajā piedalījās dažādu nozaru, tajā skaitā medicīnas un militāro struktūru, pārstāvji. Sēdē bija saskaņotas darbības slimības profilaksei un dezinformēšanas novēršanai masu medijos. Dezinfekcijas līdzekļi jau ir pieejami pilsētas skolās un bērnudārzos, tiek organizētas izglītojošas nodarbības.

Pašlaik koronavīrusa jeb COVID-19 vīrusa izplatīšanās turpinās visā pasaulē. Latvijā tika atklāts tikai viens saslimšanas gadījums vieglā formā - sieviete, kura atgriezās no Itālijas, tika pārbaudīta un nosūtīta uz mājas karantīnu.

Eksprestestus vīrusa noteikšanai veic Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur ir paredzēta arī pacientu ārstēšana, kā arī privātajās klīnikās. Uz visiem aizdomīgiem saslimšanas gadījumiem vietējie mediķi (ģimenes ārsti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki) reaģēs atbilstoši: paņems analīzes un izolēs saslimušo, bet vajadzības gadījumā – transportēs viņu uz Rīgu.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem, sabiedriskajās vietās regulāri jāveic mitrā uzkopšana ar dezinficējošiem līdzekļiem. Tas attiecas ne tikai uz dažādām iestādēm un veikaliem, bet arī uz sabiedrisko transportu. Īpaši uzmanīgiem jābūt tiem, kas atgriežas no koronovīrusa skartajām valstīm. Ja ir aizdomas par saslimšanu, ieteicams uz 14 dienām izolēt sevi no sabiedrības un izsaukt ārstu uz mājām. Galvenie profilakses pasākumi ir roku regulāra mazgāšana, mitro salvešu izmantošana, telpu vēdināšana un distancēšanās no cilvēkiem ar respiratorām saslimšanām.

Sīkāka informācija par koronavīrusa profilaksi atrodama SPKC mājas lapā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: