Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī sirsnīgi nosvinēja Starptautisko senioru dienu Pilsētas ziņas

543

1.oktobrī pasaulē svin Starptautisko senioru dienu. Arī Daugavpilī tradicionāli norisinājās vairāki pasākumi, kuros godināja vecākās paaudzes pārstāvjus. Mūsu pilsētas seniori šos svētkus varēja svinēt, baudot koncertus, apmeklējot zoodārzu, muzejus un mākslas izstādes.

Šogad atsākta tradīcija rīkot Senioru dienai veltīto svinīgo pasākumu Kultūras pilī, kas vērusi savas durvis pēc renovācijas.  Apsveikuma vārdus teica  Domes vadība, Daugavpils Sociālā dienesta, Latvijas Sarkanā krusta un vairāku  sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, uzrunājot seniorus, pateicās viņiem par gudrajiem padomiem, mīlestību un siltumu, ko viņi dāvā saviem bērniem un mazbērniem, novēlēja stipru veselību un saticību ģimenēs.

Svētku noskaņu radīja krāšņs koncerts, ko sagatavoja dienas centra „Saskarsme” radošie kolektīvi. Izskanēja muzikāli apsveikumi no Baltkrievu kultūras centra un bērnu un jauniešu centra „Jaunība” kolektīviem. Pārsteiguma dāvanu senioriem sarūpēja Kultūras pils, dāvājot iespēju bez maksas apmeklēt vienu no XI Starptautiskā cirka mākslas festivāla „Parad Alle” priekšnesumiem, kas norisināsies oktobra beigās. Kopumā ir piešķirti 500 ielūgumi.

Lielu palīdzību pasākuma organizēšanā sniedza sabiedriskā organizācija "Uzticības fonds", kas atveda svaigas un garšīgas bulciņas svētku galdam. Fonda valdes priekšsēdētāja Viktorija Sporāne silti apsveica vecāka gadagājuma cilvēkus viņu svētkos, novēlot veselību, dzīves  aktivitāti un tuvinieku uzmanību.

Pēc koncerta visus aicināja uz foajē, kur Daugavpils 13.vidusskolas diksilenda muzikālajā pavadījumā seniori varēja padejot un patērzēt pie tējas tases. 

Īpaša šī diena bija arī Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā, kura klientus sveica Daugavpils domes, Sociālā dienesta un Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils nodaļas pārstāvji. Sirsnīgās tikšanās laikā apsprieda iestādes attīstības ieceres un plānus nākamajam gadam, pasniedza dāvanas aktīvākajiem centra iemītniekiem un baudīja pansionāta darbinieku mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu sagatavoto koncertu. Neiztika arī bez dančiem un Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils komitejas sarūpētā saldā cienasta.

Gadi nav šķērslis dzīvespriekam un arī mīlestībai. Jo īpaši tai, kas lolota  un sargāta visa mūža garumā. To apliecina Tarasovu ģimene, kas šogad svin kopdzīves 65.gadadienu. Daugavpiliešiem Pāvelam un Verai Tarasoviem šis gads ir īpašs arī ar to, ka abi svin skaistās 90 gadu jubilejas. Kuplā radu pulka sveicējiem Starptautiskajā senioru dienā piebiedrojās arī pilsētas vadība, vēlot gaviļniekiem saglabāt siltās jūtas un vēl daudzus gadus pavadīt kopā mīlošas un gādīgas ģimenes lokā.

Tieši tuvinieku atbalsts ir tas, kas visvairāk nepieciešams ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no vecuma, ne tikai svētkos, bet katru dienu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: