Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī noslēgušies vairāki sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstības projekti Pilsētas ziņas

877

Pērn Daugavpilī pabeigta vairāku sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošana, kā rezultātā šogad pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs pārvietoties ar jauniem transportlīdzekļiem pa jauniem maršrutiem.
Pilsētas tramvaju un autobusu satiksmes attīstības projekti tika īstenoti pēdējo dažu gadu garumā. Šajā laikā būtiski atjaunots sabiedriskā transporta autoparks, kā arī gandrīz 8 km garumā pārbūvētas esošās un izbūvētas jaunas tramvaju līnijas.

Autobusu parks no 2022. gada augusta līdz šim brīdim tika papildināts ar 47 jauniem spēkratiem. Šo iepirkumu kopējās izmaksas ir 13 976 763,04 euro, Kohēzijas fonda līdzfinansējums – 11 880 248,59 euro.

Projekta “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros pērn iegādāti 4 jauni četrasu tramvaju vagoni, kas, sadarbībā ar Čehijas partneriem, tapuši Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā. Šī projekta ietvaros pabeigti būvdarbi arī vairākos tramvaja sliežu pārbūves objektos: Smilšu ielā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai (0,7 km garumā), Jātnieku ielā no Smilšu ielas līdz Depo teritorijai (0,9 km), kā arī tramvaju 2. maršrutā no 18. novembra un Ventspils ielu krustojuma līdz Jāņa ielai (2,9 km). Kopējās projekta izmaksas sastādīja 28 317 548.49 euro, no kurām Kohēzijas fonda līdzfinansējums – 23 179 500.00 eur un Valsts budžeta dotācija – 1 227 150.00 euro.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs: “31. decembrī ir pabeigts, es teiktu, lielākais projekts Daugavpils mūsdienu vēsturē. Tas ir tik ļoti svarīgs, jo Daugavpils tramvaju vēsture aizsākta 1946. gadā, un dažos sliežu ceļa posmos remonts nav bijis nekad. Iepriekš pilsētai nebija finanšu iespējas, lai realizētu šāda mēroga projektu, iepirktu jaunus tramvajus un autobusus, pārbūvētu vecās sliedes un uzbūvētu jaunus maršrutus. Pats galvenais, īstenojot šo projektu, ir cilvēku drošība. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, lai iedzīvotāji varētu ērtāk nonākt no viena galapunkta otrā. Un, protams, ārkārtīgi nozīmīgi, ka pat grūtākajā laikā Daugavpils turpina attīstīties.”

Sabiedriskā transporta maršrutu tīkla attīstību veicinās arī jaunas tramvaju līnijas izbūve Vaiņodes ielas posmā no Tramvaju depo Jātnieku ielā 90 līdz galapunktam “Stropi” (1,9 km garumā), kuras izbūve tika veikta projekta “VIDEI DRAUDZĪGA SABIEDRISKĀ TRANSPORTA ATTĪSTĪBA DAUGAVPILS PILSĒTĀ, 2.KĀRTA” ietvaros. 2021. gada sākumā šī projekta īstenošanas rezultātā ekspluatācijā pieņemta arī esošā tramvaju līnijas pārbūve un kontakttīklu izbūve posmā Parādes iela - Cietokšņa iela – Cietoksnis.

Ņemot vērā, ka darbi objektos ir pabeigti ziemā, tie ir nodoti ekspluatācijā ar atliktajiem darbiem, kurus atbilstoši MK noteikumiem Nr.253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” būvuzņēmējs veiks labvēlīgā sezonā, bet ne vēlāk kā līdz 2024. gada 1. jūnijam (teritorijas labiekārtošana, apzaļumošana, koku un krūmu stādīšana, piebrauktuvju un ietvju seguma virsslāņa uzklāšana u.c.).

Pašlaik notiek darbs pie tā, lai pa atjaunotajiem sliežu ceļiem sāktu kursēt jauni tramvaja maršruti, kas ļaus vēl ātrāk un ērtāk nonākt no vienas Daugavpils apkaimes citā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!