Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī norit intensīva ceļu tīrīšana Pilsētas ziņas

379
Daugavpilī norit intensīva ceļu tīrīšana

AS “Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmums” jau naktī uz pirmdienu uzsāka ceļu seguma apstrādi ar pretslīdes materiāliem. Ceļu tīrīšanas darbi pilsētā turpinās.

Otrdien, 30. novembrī, pašvaldības AS “Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmuma” valdes priekšsēdētājs Ainārs Veliks informēja, ka sekojot laika prognozēm, uzņēmums jau laicīgi uzsāka maģistrālo ielu ceļu segumu sagatavošanas darbus. Jau 29. novembra naktī plkst. 2.00 pilsētas ielās izbrauca pirmās specializētā transporta vienības, kas kaisīja ielas ar pretslīdes materiāliem. Ielu kaisīšana uz A1 klases ceļiem tika pabeigta līdz plkst. 8.00. Pusdienlaikā specializētais transports pilsētas ielas kaisīja ar pretslīdes materiāliem, savukārt, sākoties intensīvākai snigšanai, plkst. 16.00 specializētais transports uzsāka ielu tīrīšanu no sniega un turpināja ceļa seguma kaisīšanu.

Veiks norādīja, ka šodien, 30. novembrī uz plkst. 8.00 sniega sega pilsētā sasniedza 10 cm. Pilsētas ielās intensīvi strādā 10 specializētā transporta vienības un 13 traktortehnikas vienības, kas veic trotuāru tīrīšanu. Plānots, ka trotuāru tīrīšanas darbi tiks veikti līdz plkst. 18.00 un turpināsies arī trešdien.

Iedzīvotāju ievērībai atgādinām, ka pirmkārt, tiek uzkoptas ielas ar lielāku satiksmes intensitāti – pilsētas centra braucamā daļa un ietves, kā arī maģistrāles un ceļi, pa kuriem kursē sabiedriskais transports. Prioritāte ir arī autobusa un tramvaju pieturu un ietvju uzkopšana. Savukārt ielas visos mikrorajonos ar A, A1 un B ceļu uzturēšanas klasēm jāuzkopj 6 stundu laikā pēc snigšanas beigām.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta promenāžu un iedzīvotāju pastaigu vietām: to tīrīšana un nokaisīšana nepieciešamības gadījumā tiks veikta uzreiz pēc maģistrālo ceļu un tiem piegulošo trotuāru tīrīšanas.

Autovadītājus aicināti ņemt vērā esošos laikapstākļus, un, saskaņā ar ceļu satiksmes drošības noteikumiem, izvēlēties drošu pārvietošanās ātrumu, distanci un intervālu, kā arī ar sapratni izturēties pret nepieciešamību veikt ceļu uzkopšanu un neatstāt savus transportlīdzekļus vietās, kur tie varētu traucēt specializētās  tehnikas darbībai.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa