Šobrīd Daugavpilī

Ar svinīgiem pasākumiem atzīmēs Latgales atbrīvošanas simtgadi Pilsētas ziņas

473
Ar svinīgiem pasākumiem atzīmēs Latgales atbrīvošanas simtgadi

Atzīmējot Latgales atbrīvošanas simtgadi, 2020. gada 3.janvārī Daugavpilī notiks svinīgie piemiņas pasākumi, kurus Latvijas aizsardzības nozare rīko sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā un Daugavpils pilsētas domi.

Svinīgie pasākumi sāksies plkst.11.00 piemiņas vietā 1920. gadā Latvijas brīvības cīņās kritušajiem poļu karavīriem Slobodkā, bet plkst.12.30 pie Daugavpils pilsētas domes tiks atjaunota padomju gados iznīcinātā plāksne, kas veltīta pilsētas atbrīvošanai no lieliniekiem.
3. janvāra pēcpusdienā piemiņas pasākumi turpināsies Krāslavā.

Latgales atbrīvošanas simtgades noslēdzošais pasākums būs Nacionālo bruņoto spēku reģionālā parāde Daugavpilī 4. maijā, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku, un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vienības, tai skaitā, Polijas bruņoto spēku vienības un tehnika, simbolizējot gan Latvijas armijas ieguldījumu valsts aizsardzībā, gan arī pēc gadsimta nezudušo ciešo saikni ar mūsu sabiedrotajiem.
1919. gada decembrī, noslēdzoties Rietumkrievijas Brīvprātīgo armijas padzīšanai no Latvijas teritorijas, bija atlicis noslēdzošais Latvijas Neatkarības kara posms –  Latgales atbrīvošana. 1919. gada jūlijā izveidotā Latvijas armija šo uzdevumu veica kopā ar Polijas bruņotajiem spēkiem, smagās kaujās atbrīvojot Latgali no lielinieku kontroles.

Daugavpils, Preiļu, Rušenicas, Rēzeknes, Ludzas un citu apdzīvoto vietu atbrīvošana iezīmē Latvijas armijas uzvaru ceļu, kas noslēdzās 1920. gada 11. augustā ar Latvijas-Padomju Krievijas miera līgumu. Līdz ar Miera līguma parakstīšanu noslēdzās Latvijas Neatkarības karš.

Latgales atbrīvošanas simtgades svinīgos pasākumus rīko Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki, tai skaitā Zemessardzes 3. Latgales brigāde, sadarbībā ar Latgales pašvaldībām.