Daugavpilī norisinājās Eiropas bioloģijas zinātnieku trešā ikgadējā sanāksme Pilsētas ziņas

240
Daugavpilī norisinājās Eiropas bioloģijas zinātnieku trešā ikgadējā sanāksme

2.– 4. jūlijā Daugavpilī norisinājās Eiropas fondu “BioDiversa” un “WaterJPI” projekta “EMYS-R” trešā ikgadējā konsorcija sanāksme, kurā piedalījās vadošie zinātnieki no Francijas, Vācijas, Latvijas un Polijas. Sanāksmes galvenā tēma bija Eiropas purva bruņurupuču populācijas atjaunošana un saglabāšana.

Daugavpils ir unikāla vieta, kur purva bruņurupuči dzīvo tieši pilsētas teritorijā, un nesen uzbūvētais Purva parks kļuvis par nozīmīgu pētniecības resursu un interesantu tūrisma objektu. Šajā Eiropas Savienības fondu projektā veidotais parks ir palīdzējis izveidot drošu vidi šiem aizsargājamajiem dzīvniekiem, veicinot gan pētniecību, gan izglītību.

Pateicībā par ilggadējo sadarbību ar Latgales Zoodārzu purva bruņurupuču saglabāšanā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Pateicības rakstu svinīgi apbalvoja projekta vadītāju Žanu Īvu Žoržu (Dr. Jean-Yves Georges) no Francijas. Latgales Zoodārza zinātnieki jau daudzus gadus sadarbojas ar  viņu, veicinot purva bruņurupuču populācijas saglabāšanu.
A.Vasiļjevs  uzsvēra: ”Esmu pārliecināts, ka starptautiskā sadarbība un jaunās tehnoloģijas var būt efektīvs instruments dabas aizsardzības jomā, kā arī sniedz jaunas iespējas un risinājumus mitrāju saglabāšanai un ilgtspējīgai pārvaldībai.”

Sanāksmes laikā projektu vadītājiem no četrām valstīm tika prezentēta Latgales Zoodārza zinātnieku izstrādātā inovatīvā Purva parka aplikācija "Brunis Rupucs" ar mākslīgo intelektu. Šī aplikācija sniedz 4D informāciju par Latgales Zoo, ekskursijām, integrētiem citiem Daugavpils tūrisma objektiem un interaktīviem maršrutiem.

Sanāksmes laikā Francijas zinātnieks pēc veiksmīgas mākslīgā intelekta testēšanas saņēma no tā diplomu. Šī inovācija guva lielu atsaucību un saņēma priekšlikumus līdzīgu aplikāciju izstrādei vēl trijās valstīs.

Sanāksme noslēdzās ar vienotu apņemšanos turpināt darbu pie purva bruņurupuču populācijas saglabāšanas un attīstības, stiprinot starptautisko sadarbību un inovāciju izmantošanu šajā jomā. Daugavpils ir lepna būt par šī nozīmīgā projekta centru, sniedzot ieguldījumu gan zinātnes attīstībā, gan tūrisma veicināšanā.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!