Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī nedēļas nogalē pret COVID-19 varēs vakcinēties visi gribētāji Pilsētas ziņas

895

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās, tostarp arī Daugavpilī, ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neatkarīgi no tā, vai viņš ir iekļauts kādā no prioritārajām grupām, būs iespēja vakcinēties pret COVID-19. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām, un Daugavpilī vakcīnu varēs saņemt 17. un 18.aprīlī no plkst.9.00 līdz 17.00 Masveida vakcinācijas centrā Parādes ielā 7.

Masveida vakcinācijas centrs Kultūras pils sporta zālē (Smilšu ielā 92) šajā nedēļas nogalē nedarbojas!

Vakcinēšana notiks pēc dzīvās rindas principa. Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām (vecumā virs 60 gadiem, ar hroniskām saslimšanām, veselības aprūpes un sociālās aprūpes iestāžu darbinieki, kā arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimos cilvēkus vai arī dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības), tiks aicināti tiem paredzētā īpašā rindā. Nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiks prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem. Pārējie iedzīvotāji, kas uz šo brīdi nav iekļauti nevienā no prioritārajām grupām, tiks virzīti pa otru rindu.

Vakcinācija notiks bez iepriekšēja pieraksta un tiks vakcinēts jebkurš iedzīvotājs, kurš atbilstoši centra darbības dienai un laikam būs ieradies centrā līdz brīdim, kad vakcīnas ir pieejamas. Līdzi jāņem tikai pase vai ID karte.

Uz vietas ārsts vai ārsta palīgs rūpīgi izvērtēs katra cilvēka veselības stāvokli un tā atbilstību vakcinācijas veikšanai.

Tie, kas iepriekš bija pieteikušies vakcīnas saņemšanai portālā www.manavakcina.lv, pa tālr.8989, pie ģimenes ārsta vai kādā no vakcinācijas centriem, speciāli aicināti uz vakcinēšanos šoreiz netiks, bet arī ir tiesīgi vakcinēties arī šādā veidā. Tomēr, lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, viņus aicina nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Uz vakcināciju aicina nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Vakcinācijas procesa koordinatore Daugavpils pašvaldībā Ilona Skrinda norādīja, ka mūsu pilsētā nodrošinājums ar vakcīnām ir gana labs un to jāpietiek visiem vakcinēties gribētājiem.

Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa