Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī Lāčplēša dienas lāpu gājiens vienoja 3 000 cilvēku Pilsētas ziņas

1077

2019. gada 11.novembrī apritēja 100 gadi, kopš Latvijas Brīvības cīņās gūta uzvara pār Bermonta karaspēku. Godinot tā laika notikumus un varoņus, Daugavpilī norisinājās Lācplēša dienai veltīti pasākumi, kas pulcēja vairākus tūkstošus pilsētas un novada iedzīvotāju.

Latvijas varoņu godināšana notika piemiņas un atdusas vietās. Latviešu brāļu kapos (Luterāņu kapos), pulcējās Domes vadība, militāro dienestu pārstāvji, jaunsargi, mācību iestāžu audzēkņi un daudzi citi pilsētas iedzīvotāji. Skanēja peteicības vārdi tiem, kas sargāja un sargā savas tautas mieru un labklājību. Klātesošie ar klusuma brīdi godināja kritušo varoņu piemiņu, nolika ziedus un sveces viņu atdusas vietās.

Lāčplēša dienā valsts svētkus svin arī Polijas Republika. Godinot poļu karavīrus, kas plecu pie pleca ar latviešu tautu stājušies pretī ienaidniekam Latgales brīvības cīņās, notika ziedu nolikšana pie piemiņas krusta Slobodkā. Pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas domes vadība, Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina, garīdzniecība un pilsētas iedzīvotāji. Simbolizējot tautu vienotību, kopīgi izpildītas Latvijas un Polijas himnas.

Pēcpusdienā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā paraugdemonstrējumus sniedza Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologi ar saviem dienesta suņiem.

Jau otru gadu pēc kārtas pie pieminekļa Latvijas armijas Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājinieku pulkam Cietokšņa dārzā tika dots Daugavpils pilsētas jaunsargu vienību svinīgais solījums. Viņi apņēmās būt uzticīgi savai zemei un tautai, nežēlojot tās labā spēkus un prātu.

Vakarpusē tūkstošiem cilvēku devās uz Dubrovina parku, lai piedalītos Lāčplēša dienas krāšņākajā notikumā – lāpu gājienā. Jau septīto gadu pēc kārtas varoņu piemiņas vakarā Daugavpils iemirdzas neskaitāmās ugunīs, kas kliedē novembra tumsu un nes gaismu domās un sirdīs.

Izejot pa pilsētas ielām, vairāk nekā 3 000 gājiena dalībnieku izveidoja izgaismotu Latvijas kontūru Vienības laukumā. Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotājus, kas vienojās skaistā akcijā, uzrunāja militāro dienestu pārstāvji un Daugavpils pilsētas domes vadība.

Lāčplēša dienas izskaņā sekoja grupas “Ducele” koncerts un prieks par neatkārtojamu kopības sajūtu, ko mums ik gadu dāvā novembris – gada tumšākais mēnesis, kad visgaišāk iemirdzas Latvijas sirds.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: