Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī jau otro reizi notiks festivāls “GOSTŪS LATGOLĀ” Pilsētas ziņas

774
Daugavpilī jau otro reizi notiks festivāls “GOSTŪS LATGOLĀ”

Šī gada 30. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 23.00 Daugavpilī norisināsies jau tradicionālais festivāls “GOSTŪS LATGOLĀ”, kas jau otro gadu pēc kārtas pulcēs Latgales iedzīvotājus un viesus Vienības laukumā.

 Festivāls “Gostūs Latgolā” ir Latgales viesmīlības, kultūras un tradīciju svētki, kā arī jauks iemesls atzīmēt Šmakovkas muzeja ekspozīcijas 6. dzimšanas dienu, kas pēdējo gadu laikā kļuva par iecienītu tūrisma objektu gan pilsētas viesu, gan vietējo iedzīvotāju vidū. Šī festivāla filozofija balstās uz Latgales reģiona pagātni un tagadni, un pasākuma mērķis ir parādīt kā dzīvo dažādu tautību cilvēki, saglabā savu kultūru, tradīcijas, amatus, kulināro mantojumu, starp kuriem ir arī šmakovka – Latgales stiprais dzēriens.

Tajā pašā laikā Latgale ir ļoti mūsdienīga, tāpēc festivāla ietvaros notiks starptautiskais motobraucēju saiets, kurā piedalīsies motoklubi ar lielu pieredzi un savām tradīcijām: Old School MC, MOTO POINT, Hells Angels MC, Pārdaugava MC, Verum Bellators MC, Free Hawks MC, Quest of the Roads MC, Red Devils MC, Tommy Guns MC, Vēja Brāļu Ordenis MC, Stuntfighters MC, Lielceļa Klaidoņi MC, Rēgi MC, Wolf Skull MC, Mammoths MC, XIII MC, Spieķi Vējā MC, Panthers MC, Savējie MC, Rolling Anarchy Mcc, Shadows Mcc un citi.

 Visas dienas garumā no plkst. 12.00 līdz 23.00 Vienības laukumā norisināsies dažādas aktivitātes – ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs” prezentācija, Latgales amatnieku un ražotāju tirdziņš, mini zoodārzs, keramikas darbnīcas, tetovēšanas salons un daudz kas cits.  Latgales viesmīlības svētki sāksies ar pilsētas nacionālo biedrību muzikālajiem priekšnesumiem (latviešu, lietuviešu, ukraiņu, ebreju, baltkrievu un krievu nacionālās biedrības). Plkst. 15.00 sāksies starptautiskā motobraucēju saieta parādes brauciens. Līdz pat plkst. 20.00 motocikli stāvēs Vienības laukumā, kuri būs pieejami apskatei un kopbildei. Pasākuma laikā notiks moto triāla paraugdemonstrējumi, kur uzstāsies Kristaps Ķīlis – viens no labākajiem moto triāla braucējiem Latvijā un Baltijā. Tāpat norisināsies iespaidīgais šovs StuntRider, kuru rādīs Didzis Grundulis, kas ar neatlaidīgiem treniņiem un sacensību pieredzi kļuvis par Eiropas top līmeņa moto kaskadieri. Plkst. 19.00 Vienības laukumā notiks vakara koncerts, kurā uzstāsies Vjačeslavs Mitrohins un orķestris “Daugava”, kā arī Lietuvas KJ Collective ar solisti Kotrīnu Juodzevičuti.

Festivālu “GOSTŪS LATGOLĀ” rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, Daugavpils Kultūras pārvalde, ekspozīcija “Šmakovkas muzejs”.

Pasākumu atbalsta: Park Hotel Latgola, MOTO POINT, OLD SCHOOL MC un citi.  

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv

Web: www.visitdaugavpils.lv

www.smakovka.lv

Facebook: www.facebook.com/Daugavpils.travel

Instagram: www.instagram.com/daugavpils.travel