Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī atzīmēja barikāžu 30. gadadienu Pilsētas ziņas

214

Ir pagājuši 30 gadi kopš daudzi Latvijas iedzīvotāji pulcējās Rīgā, lai izteiktu savu neapmierinātību ar varu un paustu atbalstu saviem kaimiņiem lietuviešiem, kuri bija cietuši 1991. gada janvāra asiņainajos notikumos. Atsaucoties Latvijas Tautas frontes aicinājumam, desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā arī daugavpilieši, devās uz galvaspilsētu, lai piedalītos protestā. 20. janvārī par godu šim notikumam pie Daugavpils Universitātes ar Zemessardzes goda sardzi notika atceres akcija.

Covid-19 dēļ apaļās gadadienas svinības bija minimālas, tomēr tas netraucēja rīkot dažādas aktivitātes, lai godinātu barikāžu dalībniekus. 20. janvārī Daugavpils domē notika domes priekšsēdētāja Igora Prelatova  un priekšsēdētāja vietnieces Līvijas Jankovskas tikšanās ar 1991. gada barikāžu dalībnieku Latgales biedrības priekšsēdētāju Staņislavu Gavaru. Tikšanās laikā pilsētas vadība pateicās biedrībai par ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā. Tāpat arī tika pārrunāti iespējamie varianti, kā atbalstīt barikāžu dalībniekus, daudzi no kuriem šobrīd jau ir pensijas vecumā.

Pilsētas domes vadība apsolīja izskatīt visas iespējamās atbalsta iespējas, tai skaitā nodokļa par vienīgo nekustamo īpašumu un sabiedriskā transporta atvieglojumus, izmantojot šī jautājuma risināšanai citu pašvaldību pieredzi.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs par godu barikāžu 30. gadadienai sagatavoja dāvanu – dokumentālo īsfilmu “Barikādēm 30: Daugavpils stāsti”. Tie ir četri pilsētas un novada iedzīvotāju personīgie stāsti, kas harmoniski papildināti ar arhīva videomateriāliem par tā laika vēsturiski izšķirošajām dienām. Pilnu dokumentālās īsfilmas versiju var noskatīties muzeja Youtube kanālā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.