Daugavpili apmeklēja Ķīnas vēstnieks Pilsētas ziņas

741
Daugavpili apmeklēja Ķīnas vēstnieks

5. un 6. oktobrī Daugavpilī oficiālajā vizītē viesojāsĶīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Tans Sungeņs (TangSonggen). Divu dienu laikā delegācija tikās ar Daugavpils domes vadību un apmeklēja vairākus starptautiskās komunikācijas kontekstā nozīmīgus objektus.

Vizīte sākās ar tikšanos ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu, kuras laikā tika plaši runāts par Daugavpils un tās sadraudzības pilsētas Harbinas (Ķīnā) 20 gadus ilgo sadarbību, kara Ukrainā ietekmi uz tranzītu un loģistiku, vietējās uzņēmējdarbības spēju pielāgoties mainīgiem ekonomiskajiem apstākļiem, izglītības sistēmu, medicīnu un daudzām citām tēmām. “Ķīnas iekšējā tirgus potenciāls un iespējamo investīciju apjomi ir milzīgi. Kad attiecības tiek veidotas draudzīgā tonī, attīstās arī ekonomika. Šodien tas ir svarīgākais”, - pauž Domes priekšsēdētājs A. Elksniņš.

Pēc tikšanās ar Domes vadību, delegācija apmeklēja Daugavpils reģionālo slimnīcu, kur aplūkoja jaunāko aprīkojumu un apsprieda ar medicīnas nozari saistītos jautājumus.

6. oktobrī viesi devās uz Daugavpils universitāti, kā arī iepazina Daugavpils kultūrvēsturisko mantojumu Rotko muzejā un Daugavpils cietoksnī.

Rezumējot vizītes rezultātus, Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līvija Jankovska norāda: “Visu šo  20 gadu laikā, kopš noslēgts sadraudzības līgums starp Harbinas pilsētu Ķīnā un Daugavpili Latvijā, mums ir bijusi ļoti cieša sadarbība, kas nu pilnvērtīgi atjaunojas pēc pandēmijas laikā piedzīvotiem ierobežojumiem. Ķīnas Tautas Republikas vēstnieka un viņa komandas vizīte Daugavpilī ir apliecinājums tam, ka sadarbība turpinās. Vizītes programma ietvēra tikšanās, kas palīdzēja saskatīt jaunas sadarbības iespējas gan izglītībā, gan medicīnā, gan kultūrā un mākslā. Tika nosprausti tuvākie mērķi un plāni, kā arī atrasti kopīgi interešu punkti, kas varētu bagātināt gan Daugavpils, gan visa Latgales reģiona kultūras un sabiedrisko dzīvi. Pamatojums produktīvai un abpusēji interesantai sadarbībai saskatāms arī sporta, izglītības, tūrisma un medicīnas jomās.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valsts pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!