Daugavpili apmeklēja ekonomikas ministrs Viktors Valainis Pilsētas ziņas

281
Daugavpili apmeklēja ekonomikas ministrs Viktors Valainis

18. aprīlī Daugavpili oficiālajā vizītē apmeklēja Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Viņš apmeklēja pilsētas izglītības iestādes, piedalījās uzņēmēju foruma atklāšanā, tikās ar Daugavpils valstpilsētas pašvaldības domes vadību un apmeklēja pilsētā strādājošos uzņēmumus.

V. Valaiņa vizīte iesākās ar Daugavpils Valsts ģimnāzijas apmeklējumu. Dienas turpinājumā sekoja dalība uzņēmēju foruma “Finansējums un atbalsts biznesam Latgalē” atklāšanā un tikšanās ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības pārstāvjiem.

Ar domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu tika apspriesta Daugavpils ekonomiskā attīstība, tās tendences un izaicinājumi. V. Valainis uzzināja plašāk par uzņēmumiem, kas ir pilsētā lielākie darba devēji, par populārākajiem tūrisma objektiem un lielākajiem pēdējā laikā īstenotajiem investīciju projektiem. Tika apspriesta transporta infrastruktūras attīstība, pēdējos pāris gados paveiktais pilsētas enerģētiskās neatkarības virzienā, apkures sistēmu no dabasgāzes pārprofilējot uz šķeldu, kā arī daudzi projekti, kas vērsti uz uzņēmējdarbības vides uzlabošanu. Apspriežot ALTOP industriālā parka būvniecību, ministrs norādīja uz valdības plānotajiem soļiem šādu projektu turpmākai attīstībai, piesaistot struktūrfondu finansējumu. Pašvaldības Attīstības departamenta pārstāvji iepazīstināja viņu arī ar Daugavpils lielāko uzņēmēju redzējumu par to, kādi soļi būtu primāri jāsper valdībai, lai veicinātu biznesa vides attīstību reģionā, kā arī par esošā tiesiskā regulējuma ietekmi uz ražotāju darbību. Plaši tika runāts par augstas gatavības projektiem, ko Daugavpils vēlas īstenot prioritārā kārtā, kā arī par pašvaldības lomu uzņēmēju un valdības veiksmīga dialoga izveidē.

Vizītes turpinājumā Ekonomikas ministrijas delegācija devās uz AS „Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” un SIA „Pulsar Optics”.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!