Šobrīd Daugavpilī

Darbu uzsāk Daugavpils reģionālās slimnīcas jaunā vadība Pilsētas ziņas

817

20. oktobrī darbu uzsāka Daugavpils reģionālās slimnīcas uz laiku ieceltā vadība. Veselības aprūpes iestādes valdes priekšsēdētāja Inta Vaivode un valdes loceklis Edgars Labsvīrs, kā arī Daugavpils valstspilsētas domes vadība tikās ar slimnīcas darbiniekiem, lai apspriestu aktuālākos jautājumus un DRS turpmāko darbu ārkārtīgi sarežģītas ekonomiskās situācijas apstākļos.
Nepietiekamā finansējuma dēļ DRS, līdzīgi daudzām citām slimnīcām valstī, pašlaik atrodas praktiski uz bankrota robežas, tādējādi tiek apdraudēta veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība visa Latgales reģiona mērogā. Tāpēc kā prioritāros darbus iestādes jaunā vadība norāda finanšu plūsmas apjomīgu analīzi ar mērķi rasts risinājumus tās stabilizēšanai.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība kā DRS akcionārs aktīvi iesaistās iestādes finanšu problēmu risināšanā, bet uzsver, ka bez valsts iesaistīšanās pastāv reāli draudi nodaļu slēgšanai un pilnīgai pārejai uz maksas medicīnu. Viens no risinājumiem ir valsts iesaistīšana kapitāldaļu turētāja statusā. Tas nodrošinātu finansējuma sadali līdzvērtīgi Rīgas Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai un citām lielākajām medicīnas iestādēm, nevis pēc pārpalikuma principa, kā tas notiek pašlaik. Šāda pozīcija tika pausta, nesen tiekoties ar Veselības ministrijas pārstāvjiem, bet, kamēr jautājums tiek skatīts, pašvaldība turpina darīt visu iespējamo, lai uzlabotu medicīnas pakalpojumu kvalitāti un pieejamību daugavpiliešiem un visa reģiona iedzīvotājiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!