Šobrīd Daugavpilī

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI 2: KĀ DAUGAVPILS PAŠVALDĪBA CĪNĀS AR COVID-19 IZPLATĪBU Pilsētas ziņas

722
BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI 2: KĀ DAUGAVPILS PAŠVALDĪBA CĪNĀS AR COVID-19 IZPLATĪBU

Latvijā izsludinātā ārkārtas situācija sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatību vēl nav atcelta. Ņemot vērā valsts atbildīgo dienestu ieteikumus, Daugavpils pašvaldība  nosaka dažādus ierobežojošus pasākumus, kā arī pastāvīgi strādā pie tā, lai atbalstītu pilsētas iedzīvotājus un uzņēmējus.

Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa turpina informēt sabiedrību, sniedzot speciālistu atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Kā tiek veikti autobusu pārvadājumi ārpus pilsētas, kādi ir ierobežojumi?

Saskaņā ar 26.marta rīkojumu Nr.01-03/79 “Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā” vīrusa Covid-19 izplatīšanas riska mazināšanai,  no 2020.gada 27.marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos autobusu maršrutos  ierobežots pārvadājamo pasažieru skaits vienā autobusā.

 • Autobusu pārvadājumos tiek pārdots ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita.
 • Pasažieri var ieņemt katru otro sēdvietu un tās izkārtotas pamīšus, lai pasažieri sēžot vai stāvot ievērotu 2m distanci.
 • Iegādātajās biļetēs norādīto sēdvietu numuri var neatbilst faktiski pieejamajām sēdvietām autobusos. Pasažieriem ir jāseko autobusa vadītāja norādēm.
 • Autobusa vadītājam ir tiesības atteikt iekāpšanu, ja pasažieru skaits autobusā var pārsniegt 50% no autobusa sēdvietu skaita. Pasažieri, kuri netiek uzņemti autobusā, ir tiesīgi nodot iegādātās biļetes atpakaļ autoostas kasēs, saņemot pilnu biļetes vērtību.

Rekomendācijas pasažieriem

 • Pasažieriem lūgums pirms brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos (nokļūšanai darba vietā vai atgriežoties no tās; veikala, aptiekas u.c. apmeklējumiem).
 • Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.
 • Neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus.

Par SIA “Daugavpils autobusu parks” aktualitātēm un pārvadājumiem ārpus pilsētas skatiet www.buspark.lv.

Ar kādiem jautājumiem iedzīvotāji visbiežāk vēršas Sociālajā dienestā?

Visbiežāk interesējas par maznodrošinātā vai trūcīgā statusa noformēšanu, kā nodot medicīnas  un ēdināšanas pakalpojumu čekus, kā elektroniski iesniegt dokumentus Dienestā un par bērnu ēdināšanu –  kur griezties, kur saņemt ēdienu.

Visa informācija Sociālā dienesta klientiem un rekomendācijas atrodamas www.socd.lv.

 

Priekšā 4 Lieldienu brīvdienas, ko darīt cilvēkiem, kur atpūsties, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, ko var apmeklēt?

Svētku dienās tomēr labāk palikt mājās, kopā ar ģimeni un baudīt virtuālo tūrisma piedāvājumu Daugavpilī.

 Lielākā daļa no Daugavpils tūrisma objektiem ir slēgti, tomēr darbs turpinās un tiek piedāvāts baudīt kultūras un tūrisma iespējas e- vidē.

 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs iepazīstina ar virtuālajām izstādēm: Marks Renārs “Glezniecība”, rotu mākslas biedrības izstāde “Zīme”, Marina Kapilova “Sazaroto taku dārzs”, Karo Josta “Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas”, Delija Maksima izstāde “Redzamības virskārta”, Roma Viesula “Grafika”, kā arī video no 9. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija “Cilvēks un laiks” ekspozīcijas. Ir apskatāmas arī daudzas foto galerijas un video ar ekspozīcijām, kas atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.
 • Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir izveidojis virtuālu ieskatu jaunākajās izstādēs, kas atrodas muzejā. Viena no tām ir izstāde "Cepuru pasaule" no etnomuzeja "Cepures pasaule" (Rīga) pasaules tautu tradicionālo cepuru un galvassegu kolekcijas. Var apskatīties arī Jāņa Anmaņa personālizstādi “Ar Dieva zīmi plaukstā”, kā arī radošās apvienības “Ūdenszīmes” izstādi “Caurspīdīgās pļavās”.
 • Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvā apskatīt virtuālo TLMS “Latgale”, TLMS “Klūga” un “Bauska” izstādi “Keramika. Pinumi. Tekstīlijas”.
 • Daugavpils teātris savā Facebook lapā aicina iesaistīties spēlē “Asini prātu kopā ar Daugavpils teātri!”, kur ir jāatmin mīklas un melodijas, kuras saistās ar teātri. “Teātris.zip” īpašajā izlasē ir iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi “Jubileja '98”, kas 2017. gadā ieguva balvu “Gada mazās formas izrāde” “Spēlmaņu nakts” pasākumā. Jaunākajiem skatītājiem ir iespēja noskatīties teātra izrādi “Leo - mazais lauva”.
 • Daugavpils inovāciju centrs e-vidē piedāvā sekot līdzi eksperimentiem, ko bērni kopā ar vecākiem var izmēģināt, atrodoties mājās karantīnas laikā, padarot ikdienu interesantāku un radošāku, kā arī mācīties fiziku, matemātiku un ķīmiju neierastā veidā.
 • Krievu kultūras centrs rīko online lasītāju konkursu “Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Nu, protams, ka zināt!”, kas ir veltīts krievu rakstnieka Daniila Harmsa 115. gadadienai.
 • Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā apkopotu informāciju par iespējām lasīt e-grāmatas, uzzināt noderīgu informāciju par dabu, tehnoloģijām un mākslu.

Daugavpils pilsētā divatā vai ar ģimeni ir iespēja doties nesteidzīgās pastaigās, ievērojot piesardzību un 2 m distanci. Pastaigāties var pa Rīgas ielu, kas ir svētku rotā, Daugavpils pilsētas parkos, Bruģu ielas promenādē, Daugavpils cietoksnī vai Lielā Stropu ezera pludmalē.

Daugavpils cietoksnī ir izveidoti trīs pastaigu taku maršruti “Cietokšņa aizstāvja taka” – 0,9 km gara, “Izlūka taka” – 1 km gara un “Cietokšņa komandanta ceļš” – 2,1 km garš. Pastaigas laikā var apskatīties gan vides objektus, gan seno cietokšņa apbūvi, kā arī izjust senatnīgo auru. Daugavpils cietokšņa pastaigu takas maršrutu karte pieejama šeit.

Vietējo ēdinātāju atbalstam Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra ir izveidojusi sarakstu ar vietējiem ēdinātājiem (restorāniem, kafejnīcām, gastrobāriem, ātrās apkalpošanas restorāniem un picērijām), kas piedāvā iespēju pasūtīt garšīgu svētku maltīti līdzņemšanai vai ar piegādi Daugavpilī.

Bet visiem ir jāņem vērā ārkārtas situāciju valstī. Daugavpils pilsētas pašvaldības policija informē, ka Lieldienu brīvdienās patrulēs pastiprinātā režīmā.

Pašvaldības policija atgādina, ka cilvēkiem obligāti ir jāievēro vismaz divu metru distance vienam no otra. Neievērot distanci drīkst tikai ģimenes locekļi vai personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kas veic darba vai dienesta pienākumus, un pāri. Visos citos gadījumos distances ievērošana ir obligāta.

Ar visiem ierobežojumiem var iepazīties te – https://likumi.lv/ta/id/313191-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

Pašvaldības policija uzrauga situāciju sakarā ar karantīnas ierobežojumu ievērošanu. Kādi ir patrulēšanas un uzraudzīšanas rezultāti un statistika? Kā iedzīvotāji reaģē uz aizliegumiem, kādi ir pārkāpumi un tendences ?

 

Laika periodā no 23.03.2020. līdz 29.03.2020. par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma 28 izsaukumus. Sakarā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, pašvaldības policija īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 116 personām.

Laika periodā no 30.03.2020. līdz 05.04.2020. par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma 31 izsaukumu. Sakarā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, pašvaldības policija īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 54 personām. Īstenotas profilaktiska rakstura pārrunas ar 239 personām par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu. Sastādīti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsāktas 3 administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 panta (Ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana).

 

Vai Daugavpilī darbosies vasaras nometnes un vasaras nodarbinātības programma sakarā ar situāciju ar COVID 19?

Jaunatnes nodaļa gaida valdības lēmumu par ārkārtas situācijas atcelšanu vai pagarināšanu. Šobrīd Jaunatnes nodaļas speciālisti informē skolēnus par iespējamo scenāriju. Pagaidām tiek spriests par ārkārtas situācijas pagarināšanu uz 4 nedēļām.

Rīgā atslēdza luksofora pogas gājējiem, vai Daugavpilī arī to plāno veikt, jo pie šīm pogām pieskaras ļoti daudz cilvēku?

Komunālās saimniecības pārvaldē informēja, ka pagaidām tādi ierobežojumi pilsētā netiks ieviesti. Rīgā situācija ar saslimstību ir sarežģītāka. Tomēr, Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti ir sagatavojušies arī daudz dramatiskākai situācijas attīstībai un nepieciešamības gadījumā veiks  plašus dezinfekcijas pasākumus.

Kā šobrīd funkcionē Daugavpils dzīvnieku patversme? Kas pieskata dzīvniekus? Vai tos drīkst ņemt uz mājām? Kā var atbalstīt patversmi?

Oficiāli Daugavpils dzīvnieku patversme ir slēgta – apmeklētājiem ieeja aizliegta. Tomēr darbinieki turpina rūpēties par dzīvniekiem. Nepieciešamības gadījumā ar patversmi var sazināties pa tālr. 654 71689 un 29572677, kā arī pa e-pastu patversme@labiekartosana.lv. Paņemt dzīvniekus uz mājām ir iespējams. Aplūkot tos var patversmes mājaslapā labsdraugs.lv vai arī Facebook. Ir apsveicama jebkāda palīdzība – barību suņiem un kaķiem var nogādāt pie ieejas patversmē Piekrastes ielā, 2.

Kas šobrīd var pretendēt uz valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm? Tika ziņots par šo cilvēku loka paplašināšanu.

Kopš 24. marta COVID-19 analīzes tiek veiktas visiem hospitalizētiem pacientiem ar pneimoniju un smagām akūtām elpceļu infekcijām, kā arī visiem operatīvo dienestu darbiniekiem, farmaceitiem, sociālajiem darbiniekiem, sociālo iestāžu un patversmju klientiem un personālam, ja viņiem tiek novēroti koronavīrusa simptomi. Saskaņā ar Veselības ministrijas jauno lēmumu, tagad valsts apmaksāto pārbaudi var veikt arī Valsts vides dienesta inspektoriem, militārām personas, ziņu žurnālistiem, fotoreportieriem, operatoriem un citu plašsaziņas līdzekļu darbiniekiem, kuriem tiek novērotas slimības pazīmes. Analīžu nodošana šajā gadījumā tiek organizēta ar darba devēju starpniecību.

Daudzviet pilsētā bija pamanītas lielas automašīnas, kas laistīja asfaltu ar kaut kādu šķidrumu. Vai tiešām Daugavpilī jau tiek veikta ielu dezinficēšana ar speciāliem līdzekļiem?

Šis novērojums ir saistīts ar pilsētas uzņēmuma “SpecAtu” darbību. Saistībā ar sausā laika iestāšanos, tika organizēta ielu attīrīšana no putekļiem, lietojot vienkāršu ūdeni. Šī ir regulāra prakse, kas ir atkarīga no laika apstākļiem. Uzņēmuma vadība vienlaikus norāda, ka nepieciešamības gadījumā ir gatava noslēgt līgumu un sniegt ielu laistīšanas pakalpojumu ar dezinfekcijas līdzekļiem.

Latvijas valdība plāno pagarināt ārkārtas situācijas periodu. Ja tas notiks, vai paliks spēkā iespēja apmaksāt komunālo pakalpojumu rēķinus bez soda sankcijām?

Saskaņā ar valdības ieteikumiem par rēķinu apmaksas kārtību ārkārtas situācijas laikā, šī prakse paliks spēkā. Ja Jums iepriekš nebija parādu, šobrīd tas ir attiecināms uz periodu līdz aprīļa beigām. Pēc tam situācija būs atkarīga no tā, uz cik ilgu laiku tiks pagarināts vispārējais ārkārtas stāvoklis. Vienlaikus komunālo pakalpojumu sniedzēji lūdz iedzīvotājiem būt apzinīgiem un neapgrūtināt sevi un pilsētas uzņēmumus ar nevajadzīgu parādu nastu. No savas puses „Daugavpils siltumtīkli” informē, ka apkures sezonas beigu datums vēl nav zināms – laika apstākļu svārstības joprojām ir pārāk neprognozējamas.

Vai esošajā situācijā drīkst apmeklēt frizētavas un skaistumkopšanas salonus?

3. aprīlī stājās spēkā Veselības ministrijas rīkojums Nr. 70 „Par pasākumiem tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem sociālās distancēšanās nodrošināšanai”, kurā plaši izklāstīti noteikumi, kas obligāti jāievēro šīs nozares pārstāvjiem. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, skaistumkopšanas speciālistiem ir aizliegts sniegt pakalpojumu, ja pakalpojuma sniedzējs atbilst kādai no personu grupām, kam ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu, vai pakalpojuma sniedzējam ir elpceļu infekcijas pazīmes. Klienta uzturēšanās telpās nedrīkst pārsniegt 15 minūtes (apkalpošana pēc iepriekšējās vienošanās), bet attālumam starp darba vietām jābūt vismaz 2 metriem. Apkalpošana nevar notikt mājas apstākļos vai apmeklējot klienta dzīvesvietu. Katra klienta kontaktinformāciju jāpiefiksē obligātā kārtībā. Vairāk informācijas par rīkojumu – portālā likumi.lv.

Vai ir atļauta kapsētu apmeklēšana? Vai tā būs atļauta Lieldienās, kad kapsētas tradicionāli apmeklē daudzi cilvēki? Kas to visu kontrolēs? Vai Lieldienās būs paredzēti papildus transporta reisi?

Kapsētu apmeklēšana, ievērojot visus aktuālos drošības noteikumus, ir atļauta, ja to dara tikai viena vai divas personas. Lieldienu brīvdienās pastiprināto kontroli gan pilsētā, gan pilsētas kapos nodrošinās Pašvaldības policija, kas organizēs patrulēšanu arī kapsētu teritorijā. Sakarā ar ārkārtas situāciju, papildus sabiedriskā transporta reisi ieviesti nebūs. Kapsētu apmeklētāji tiek aicināti ievērot distanci vienam no otra un atturēties no šīs ikgadējās tradīcijas, ja ir pamanīti jebkādas elpceļu slimību pazīmes
.

Ko pilsētas dome plāno darīt, lai palīdzētu tiem uzņēmējiem, kuru bizness cieš no koronavīrusa epidēmijas sekām?

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības stāvokli Daugavpilī, pilsētas domes Attīstības departaments izstrādāja un izsūtīja aptauju pilsētas uzņēmējiem. Saņemot 36 aizpildītas anketas, tika sasaukta pilsētas domes Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu komisija, kura lēma par atvieglojumu piešķiršanu vairāku nekustamā īpašuma nodokļu maksātāju kategorijām uz COVID-19 izraisītas ārkārtas situācijas laiku. Visvairāk esošajā situācijā cieš tūrisma nozares uzņēmumi, viesnīcas, atpūtas vietas, sporta centri un ēdināšanas uzņēmumi. Atkarībā no darbības jomas, uzņēmumu apgrozījuma kritums ir no 40% līdz 70%.

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, atvieglojumus var noteikt 90, 70, 50 vai 25 procentu apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas. Šos atvieglojumus vēl ir jāizskata komitejās un Domes sēdē, bet pēc tam jāsaņem akceptu no VARAM. 

Līdztekus tagad  tiek izskatīti varianti par Ministru kabineta noteikumu Nr. 180 „Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” piemērošanu Daugavpilī. Tiek sagatavotas iesniegumu formas.

Kā jau tika ziņots iepriekš, 24. martā Daugavpils pilsētas dome pieņēma lēmumu pagarināt Daugavpils teritorijā esošā nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus:

      par 1.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.jūnijā (bija 31.martā);

      par 2.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.augustā (bija 15.maijā);

      par 3.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.oktobrī (bija 15.augustā);

      par 4.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.decembrī (bija 15.novembrī).

Minētais regulējums ir attiecināms uz visām nodokļa maksātāju kategorijām, proti, gan uz juridiskajām personām, gan uz fiziskajām personām.

Kāda ir situācija ar bezdarbu pilsētā? Vai notiek masveida atlaišanas?

Pēc Valsts nodarbinātības aģentūras Daugavpils filiāles informācijas, aprīļa pirmajā nedēļā Daugavpilī netika reģistrētas masveida atlaišanas. Bezdarba līmenis aprīļa sākumā sastādīja 7,9%, martā tas bija 7,7% līmenī. Laika posmā no 27. marta līdz 3. aprīlim bezdarbnieka statuss piešķirts 278 personām. VNA vakanču portāls piedāvā vairāk nekā 210 vakanču darba meklētājiem pilsētā. Aģentūra strādā ar klientiem attālināti. Plašāk iepazīties ar iespējām, ko piedāvā NVA, var tās portālā.

Vai ir paredzēts kāds atbalsts iedzīvotājiem, izņemot maznodrošināto un trūcīgo bērnu ēdināšanu?

 

Jā, Daugavpilī ir paredzēts atbalsts vairākām iedzīvotāju kategorijām, kam esošajā situācijā radušās finansiālas grūtības. 6.aprīlī Domes ārkārtas sēdē apstiprināti saistošie noteikumi “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas paredz pabalstus iedzīvotājiem krīzes situācijā, materiālo atbalstu un ēdināšanas atbalstu bērniem. To varēs saņemt krīzes situācijā nonākušās personas, kurām saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu, personas, kurām ir radušies papildus izdevumi un tos nav iespējams segt pašam, atrodoties pašizolācijā pēc atgriešanās no citas valsts vai esot karantīnā.

Mantiskais pabalsts pārtikas paku veidā pienāksies atsevišķi dzīvojušām personām ar invaliditāti un pensijas vecuma personām, kuru ienākumi nepārsniedz 200 EUR un kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss.

Ēdināšanas atbalsts ārkārtējās situācijas laikā pienāksies visiem pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, neatkarīgi no statusa esamības. Par pirmsskolas vecuma bērniem tiek piešķirts vienreizējs atbalsts 40 EUR apmērā par 2020.gada aprīli un maiju, par 1.-12.klašu audzēkņiem vai bērniem, kas mācās profesionālās izglītības iestādes dienas nodaļā – vienreizējs atbalsts 60 EUR apmērā par 2020.gada aprīli un maiju (abos gadījumos – vienlaicīgi, par diviem mēnešiem). Pabalstu varēs saņemt kartes veidā un iegādāties pārtikas preces tirdzniecības vietā, vai arī pieteikt saņemšanu bezskaidras naudas veidā uz viena no vecāku kontu kredītiestādē.

Bērni, kas nāk no trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes, līdz 9.aprīlim turpinās saņemt brīvpusdienas, bet no 10.aprīļa, vienlaicīgi par diviem mēnešiem, aprīli un maiju, varēs saņemt karti pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā: 40 EUR vērtībā par pirmsskolas vecuma bērnu, 60 EUR vērtībā par 1.-12.klašu izglītojamiem vai bērniem, kas mācās profesionālās izglītības iestādes dienas nodaļā.

Plašāk par atbalsta saņemšanu lasiet ŠEIT

 

Vai jaunā ceļu pārvada Smiltenes ielā aizvēršana gājējiem ir saistīta ar karantīnu?

Ceļu pārvada slēgšana nekādā veidā nav saistīta ar COVID-19 ierobežošanas pasākumiem. Tiltu ir slēdzis būvdarbu veicējs, jo, saskaņā ar projektu, nav paredzēts, ka līdz objekta nodošanai ekspluatācijā pa to var pārvietoties transportlīdzekļi vai gājēji.

 Vai Daugavpils reģionālā slimnīca pašreizējā situācijā spēj sniegt palīdzību neatliekamos gadījumos?

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs: „Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana ir SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” pamatfunkcija, kuras izpilde ārstniecības iestādei ir jānodrošina nepārtraukti, 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Mēs neesam tiesīgi jebkādā veidā ierobežot steidzamās ārstēšanas pieejamību akūtajos gadījumos.

Vienīgais, kas ir mainījies pēc pandēmijas pasludināšanas: esam sadalījuši akūto pacientu plūsmas. Pacientus, kurus atved NMPD, uzņems kā iepriekš, ierastajā Uzņemšanas nodaļas vienībā. Savukārt, visiem pārējiem, kas ierodas slimnīcā pašu spēkiem, būs jādodas uz Uzņemšanas nodaļas plānveida posteni, kas atrodas pretī galvenajai ieejai Centrālās slimnīcas 12 stāvu ēkā.

 Tas viss tiek darīts, lai maksimāli ierobežotu vīrusa izplatīšanās iespējas, un gadījumā, ja kopējā pacientu plūsmā nonāks inficēts pacients, tas ļaus pasargāt neatliekamo Uzņemšanas vienību no slimības izplatīšanās, neapdraudot neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas nepārtrauktību un pieejamību.”

Ar kādiem ierobežojumiem ārkārtas situācijas laikā jārēķinās dzemdību nama pacientēm un kāpēc ir svarīgi tos ievērot?

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs: „Grūtnieces, jaundzimušie un bērni ir vienas no prioritārajām iedzīvotāju grupām, līdz ar to arī karantīnas režīms mūsu Sieviešu klīnikas telpās būs daudz stingrāks, jo neesmu tiesīgs riskēt ne ar mātes, ne ar viņas bērniņa veselību. Nevienu pavadošo personu Dzemdību nodaļā karantīnas laikā nelaidīs, t.sk. ir atceltas arī ģimenes dzemdības. Bet pašu dzemdību pakalpojumu, grūtnieču skrīninga, kā arī akūtas ginekoloģiskās palīdzības sniegšana tiks nodrošināta nepārtraukti.”