Šobrīd Daugavpilī

Baltijas valstu pavasara konferences „Sociālo pakalpojumu attīstība pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas” Pilsētas ziņas

397
Baltijas valstu pavasara konferences „Sociālo pakalpojumu attīstība pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas”

Kā katru gadu pavasarī, sociālās aprūpes institūciju vadītāji piedalās Baltijas valstu pavasara konferencē, kas notiek kāda no Baltijas valstīm. Šogad  konferences organizēšana uzticēta Latvijas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju direktoru asociācijai (SARIDA) (turpmāk – asociācija) un tā notiks no 15. – 17.maijam, Daugavpilī.

Konferences organizēšanu uzņēmušies SARIDA prezidents Modris Karselis, asociācijas viceprezidente Solvita Rudoviča un valdes locekļi. Uz konferenci aicināti iestāžu vadītāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, kā arī Daugavpils pilsētas sadarbības partneri no Minskas (Baltkrievija). Konference “Sociālo pakalpojumu attīstība pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas” izpelnījusies gana lielu interesi un dalībai pieteikušies vairāk kā 100 dalībnieku. Konferences mērķis: iepazīstināt institūciju direktorus un struktūrvienību vadītājus ar pilsētu/novadu, kurā tiek organizēta konference, dalīties pieredzē, dibināt kontaktus tālākai sadarbībai pieredzes apmaiņām, starpvalstu projektu realizēšanai, iepazīties ar konkrētās vietas kultūras tradīcijām, iepazīties ar “labās prakses” piemēriem Daugavpilī un Daugavpils novadā.

Pirmajā dienā paredzēta iepazīšanās ar Daugavpils pilsētu, kultūrvēsturiskiem objektiem  - Daugavpils cietoksni, Marka Rotko Mākslas centru u.c.

Otrajā – izglītojošajā - konferences dienā paredzēts iepazīties ar Sociālo pakalpojumu attīstību pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, kur konferenci atklās asociācijas prezidents Modris Karselis, konferences dalībniekus uzrunās Labklājības ministre Ramona Petraviča, uzrunu konferences dalībniekiem teiks Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, ieskatu par sociālo pakalpojumu sistēmas attīstību un vēsturi sniegs pirmais Labklājības ministrs Vladimirs Makarovs. Tā kā Latvijas asociācija SARIDA ir E.A.N. (European Ageing Network) Eiropas novecošanas tīkla dalībniece, tad par aktualitātēm Eiropas līmenī stāstīs Baltijas starptautiskās akadēmijas direktore Angele Bajoriene. Ar šī brīža sociālo pakalpojumu attīstības aktualitātēm iepazīstinās Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta direktora vietnieks Aldis Dūdiņs. Tā kā Rīgas pilsētas pašvaldība var lepoties ar sociālo pakalpojumu daudzveidību un sociālo pakalpojumu klāstu, tad par Rīgas pieredzi sociālo pakalpojumu attīstībā dalīsies Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, departamenta direktora vietnieks Mārtiņš Moors. Daugavpils iepazīstinās ne tikai ar savu sociālo pakalpojumu klāstu un labās prakses piemēriem, bet sniegs informāciju par Daugavpils pilsētu kā Austrumbaltijas zināšanu ekonomikas lokomotīvi un labsajūtas galvaspilsētu.  Par starpvalstu sadarbību sociālo pakalpojumu personām ar garīga rakstura traucējumiem attīstības veicināšanai, uzstāsies Daugavpils pilsētas sadarbības partneri no Minskas.  Savukārt dienas otrajā daļā paredzēts runāt par līderību, tās modeļiem, līderības nozīmi stratēģiskajā vadīšanā, par personības psihiskajām normām, to raksturojumu, par ko runās Daugavpils universitātes profesors  Aleksejs Vorobjovs, kā arī citu mācību iestāžu doktori un doktoranti. Dienas noslēgumā paredzēts internacionāls integrācijas vakars, kurā priekšnesumus sniegs Daugavpils pilsētas kultūras centra latviešu, poļu, lietuviešu, baltkrievu un krievu biedrības, kā arī  būs iespēja pārrunāt aktuālāko, iepazīties, rast kontaktus turpmākai sadarbībai.  

Konferences trešā būs izbraukumu diena, jo tiks apmeklētas sociālo pakalpojumu sniedzējinstitūcijas – Daugavpils Sociālā dienesta Dienas aprūpes centrs, specializēta darbnīca,  grupu dzīvoklis, Ģimenes atbalsta centrs/patversme, Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāle “Kalkūni”, Višķu sociālās aprūpes centrs. Pēc institūciju apskates, visi konferences dalībnieki dosies uz Slutišķu Vecticībnieku lauku sādžu, lai izbaudītu nacionālo virtuvi un iepazītos ar etnogrāfijas, vēstures ekspozīcijām, par ko pastāstīs Naujenes novadpētniecības muzeja darbinieki.

Tā kā tā ir ikgadējā Baltijas valstu pavasara konference, tad daudzi uz Daugavpili dosies, lai satiktu kolēģus – draugus, lai uzzinātu par jaunumiem nozarē, draudzētos un gūtu pozitīvus iespaidus. Uz tikšanos daugavpilī!

Rīgā, 14.05.2019.

 

Solvita Rudoviča

SARIDA viceprezidente

 

Baltijas valstu asociāciju vadītāji:

  • Igaunija –EEsti Sotsiaalasutuste Juhtide Nöukoda (ESJN) – prezidente Maire Koppel;
  • Igaunija - Balti Sotsiaalteenuste Kvaliteedi Liit MTÜ (BSKL). (Union of the Quality of Baltic Social Servises) – prezidents Vambola Sipelgas;
  • Lietuva - Asociacija Rupesinga Globa (ARG) – prezident Petras Jurgilas, goda prezidente Angela Bajoriene (Sociālo un darba lietu ministrijas ex viceministre);
  • Polija - Ogolnopolskie stowarzyszenie organizatorow i menedzerow pomocy spolecznej i ochrony zdrowia (OSOiMPSiOZ) – prezidents Waclaw Kerpert;
  • Latvija – Sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju direktoru asociācija (SARIDA) – prezidents Modris Karselis.