Šobrīd Daugavpilī

Apkures priekšapmaksas palielināšana palīdz samazināt rēķinus ziemas periodā Pilsētas ziņas

204
Apkures priekšapmaksas palielināšana palīdz samazināt rēķinus ziemas periodā

Lai mazinātu siltumapgādes rēķinus ziemas periodā, PAS „Daugavpils siltumtīkli” aicina savus klientus izvērtēt iespēju palielināt priekšapmaksu vasaras sezonā.

PAS „Daugavpils siltumtīkli” norāda: viena kvadrātmetra apkure februārī daugavpiliešiem izmaksāja vidēji 2,45 EUR (ņemot vērā valsts kompensāciju, bez PVN). Taču dažas mājsaimniecības saņēma salīdzinoši nelielus rēķinus, pat vien 67 eiro (bez PVN) par 46m2 2-istabu dzīvokļa apkuri. Un šis nebūt nav dzīvoklis renovētajā mājā. Šādu rēķina apmēru izdevās sasniegt pateicoties priekšapmaksai, kas veikta  perioda starp apkures sezonām.

Laika periodā no 1. maija līdz 1. oktobrim PAS “Daugavpils siltumtīkli” piedāvā saviem klientiem veikt apkures priekšapmaksu 30 centu apmērā par 1m2, lai apkures sezonā saņemtu mazākus rēķinus. Vieni izvēlas priekšapmaksu neveikt vispār, bet citi – tieši otrādi, lūdz to palielināt līdz pat 0,80, 1,00 un pat 3,00 eiro par 1m2. Tiem, kas veic lielāku priekšapmaksu, ir vieglāk norēķināties par apkuri ziemas mēnešos.

Tā, piemēram, kāds 46 m2 liela dzīvokļa īpašnieks, ņemot vērā energoresursu sadārdzinājumu, 2022. gada aprīlī uzrakstīja iesniegumu ar lūgumu aprēķināt priekšapmaksu 1 EUR/m2 apmērā. Rezultātā rēķins par apkuri 2023. gada februāri šim abonentam sastādīja nepilnus 67 eiro (bez PVN).

Zemāk ir redzama tabula, kas parāda, kā dažāda apmēra priekšapmaksa ietekmē apkures rēķinu lielumu.

Iesnieguma veidlapa noteikta lieluma priekšapmaksas aprēķināšanai (Nr. 4 vai 5.) ir atrodama uzņēmuma mājaslapā (http://www.dsiltumtikli.lv/lv/musu-klientiem/dokumentu-paraugi/).

Ja vēlaties, lai jūsu rēķinā vispār neiekļauj priekšapmaksas maksājumus, izvēlaties veidlapas Nr. 6 vai 7.

Lai arī priekšapmaksa tiek iekļauta rēķinos pēc noklusējuma, par tās nemaksāšanu netiek aprēķināti nokavējuma procenti. Tāpēc šo aili rēķinos var arī ignorēt, kaut gan siltumražotājs iesaka saviem klientiem tieši otrādi – palielināt standarta priekšapmaksas apmēru, tādējādi panākot sava veida “izlīdzināto maksājumu” par apkuri gada griezumā.

Veidlapa ir jāaizpilda un jāiesniedz PAS “Daugavpils siltumtīkli” vai nu pa e-pastu (dsiltumtikli@apollo.lv), parakstot ar e-parakstu vai parakstot ar roku un nobildējot/noskenējot); vai nu klātienē, vai pa pastu (18. Novembra iela 4, Daugavpils, Latvija, LV-5401).

Konsultāciju par priekšapmaksas apmēra noteikšanu var saņemt Klientu apkalpošanas nodaļā 18.Novembra ielā 4, Daugavpilī, vai zvanot pa tālruņiem: 654-07547, 654-07548, 654-07549.

 

PAS „Daugavpils siltumtīkli”

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!