Šobrīd Daugavpilī

Aicinām atbalstīt Daugavpils pilsētu konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība” Pilsētas ziņas

835
Aicinām atbalstīt Daugavpils pilsētu konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”

Jau piekto reizi Sabiedrības integrācijas fonds rīko konkursu, kurā analizējot iedzīvotāju vērtējumu un vietvaru darbu tiek noteikta ģimenei draudzīgākā pašvaldība. Līdz 12. decembrim Daugavpils iedzīvotāji aicināti piedalīties balsojumā un izteikt savu vērtējumu par pašvaldības atbalstu ģimenēm.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” mērķis ir noteikt tās Latvijas pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Šim mērķim Sabiedrības integrācijas fonds rīko konkursu visām Latvijas 43 pašvaldībām.

Konkurss norisināsies vairākās kārtās, paredzot izvērtēt visu Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Aktuālā konkursa pašvaldību vērtējums sastāvēs no šobrīd sāktā iedzīvotāju balsojuma, kā arī 2022. gadā pašvaldību sniegtajiem un vērtēšanas komisijas iegūtajiem datiem par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem. Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu vismaz 25 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu vismaz 15 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas, sadalot atlikušo naudas balvu fondu. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām būs 100 000 eiro.

Daugavpils pilsētas prioritātes ir ekonomika, kurā tiek attīstītas nozares ar augstu pievienoto vērtību, estētiski un funkcionāli sakārtota pilsētvide, kā arī ar dzīvi apmierināti, izglītoti, radoši, aktīvi un veseli iedzīvotāji. Pilsēta ir nozīmīgs uzņēmējdarbības, kultūras, izglītības, tūrisma, sporta un atpūtas centrs, kur ikvienam pilsētniekam, viesim un ģimenēm tiek piedāvāts plašs daudzveidīgs un kvalitatīvs izglītojošu, kultūras un sporta pasākumu klāsts. Katru gadu pilsētā pieejami jauni tūrisma pakalpojumi, kas pilsētas vidi padara pievilcīgāku. Daugavpilī ir plašas iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību dažādos līmeņos. Liela uzmanība tiek vērsta iedzīvotājiem, īpaši ģimenēm pievilcīgas un funkcionālas pilsētvides veidošanā. Katrā pilsētas apkaimē pieejami bērnu rotaļu laukumi. Skvēri, parki, promenādes un ūdenskrātuves ir labiekārtotas tā, lai ikviens cilvēks tur justos ērti un droši, pavadot laiku kopā ar ģimeni un bērniem.

Daugavpils pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 12. decembrim izteikt savu viedokli par pašvaldības pakalpojumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem, atbalstot pašvaldības dalību konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”.

Balsot var reģistrējoties, sekojot saitei un sniedzot atbildes uz norādītajiem jautājumiem – https://www.vietagimenei.lv/balsot.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa

 

 

Foto: Daugavpils ir ģimene - ģimenēm draudzīgi pasākumi, aktivitātes un pilsētvide.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!