Šobrīd Daugavpilī

25. marts- komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Pilsētas ziņas

376
25. marts- komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

1949. gada 25. martā tūkstošiem Latvijas ģimeņu nācās saskarties ar bailēm, neziņu un sāpēm. Uz Sibīriju izvesti vairāk nekā 43 tūkstoši cilvēku, to skaitā 10 tūkstoši bērnu, tieši daudziem bērniem arī izdevās atgriezties Latvijā.

Ar katru gadu šo šausmu notikumu aculiecinieku kļūs arvien mazāk, bet mūsu uzdevums ir atcerēties savu senču nestos upurus.

Ir apbrīnojama cilvēku izturība un ticība, kas palīdzēja tālajā Sibīrijā dzīvot, izdzīvot un kādam arī atgriezties dzimtenē.

Katru gadu pašvaldība rīkoja piemiņas pasākumus veltītus šiem notikumiem, bet šogad, sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, organizēti piemiņas pasākumi netiek rīkoti.

Daugavpils Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, viņa pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis un vietnieks Jānis Dukšinskis  25. martā devās pie piemiņas akmens Pumpura skvērā, nolika ziedus un pieminēja tos, kuri palika Sibīrijas plašumos. Ziedu nolikšanā piedalījās arī Daugavpils politiski represēto kluba biedri un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pārstāvji.

 

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa