Šobrīd Daugavpilī

25. janvārī pa jaunizbūvēto līniju sāks kursēt jauns tramvaju maršruts Nr.5 Pilsētas ziņas

799

Daugavpilī izbūvēta jauna tramvaju līnija Vaiņodes ielā, kas ievērojami uzlabos sabiedriskā transporta maršrutu tīklu un tā pieejamību.
25. janvārī sāks kursēt jauns tramvaju maršruts Nr.5 “Cietoksnis – Ķīmija -  Stropu ezers - Cietoksnis“, kas virzīsies no Cietokšņa caur Centru, no 18. novembra ielas nogriezīsies uz Valkas ielu, pa Smilšu un Jātnieku ielām brauks līdz Stropiem, kur, izbraucot gar pludmali un slimnīcu, pa Veselības ielu atgriezīsies uz 18. novembra ielu un brauks uz Cietoksni.

Savukārt 3. maršruts “Cietoksnis – Stropu ezers – Ķīmija - Cietoksnis” tiks pagarināts: tramvajs vairs neapgriezīsies Stropos, bet pa Vaiņodes ielu dosies pa lielo apli caur Ķīmiķu ciematu līdz 18. novembra ielai, kur griezīsies Centra virzienā un brauks uz Cietoksni. Tādējādi tiks nodrošināta regulāra kustība abos virzienos un Ķīmiķu apkaimes iedzīvotāji varēs bez pārsēšanās nokļūt dažādos Daugavpils svarīgākajos punktos un objektos.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: Mēs atveram Daugavpilī jaunu maršrutu, kas vēsturiski bija izstrādāts vēl 80. gados, kad sāka plānot Ķīmiķu mikrorajona savienošanu ar Stropu mikrorajonu. 3. maršruta savienošana ar 1. maršrutu un depo ir jauna lappuse mūsu pilsētas attīstības vēsturē. Beidzot Ķīmiķu mikrorajona iedzīvotāji, vai, piemēram, Jaunbūves iedzīvotāji, varēs izmantot šo līniju, lai ātrāk nokļūtu pilsētas galvenajā tūrisma un rekreācijas objektā pie Stropu ezera, kā arī līdz Daugavpils reģionālajai slimnīcai. Ir paveikts milzīgs darbs, kas bija veikts vairāk nekā piecu gadu garumā. Un es vēlos pateikties visiem, kas piedalījās šī pilsētai svarīgā projekta īstenošanā.”

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs: “Tas ir milzīgs projekts, līdzīgu kuram Daugavpils vēsturē vēl nebijām novērojuši. Un tas ir arī ļoti liels gods, ka mums izdevās. Pirmkārt, tas ir izdevīgi pilsētas iedzīvotājiem, jo tieši viņiem tagad būs ļoti ērti braukt no Ķīmijas apkaimes uz Stropiem, lai atpūstos, nodarbotos ar sportu, un arī apmeklētu mūsu Reģionālo slimnīcu. Tas ir ļoti liels prieks un ļoti liels gods!”

Savienojuma līnija starp tramvaju depo Butļerova ielā un 3. maršruta galapunktu izbūvēta projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā, II kārta” ietvaros. Tās kopējais garums ir gandrīz 2 km. Rekonstruēts arī esošais tramvaja līnijas posms Stropos Vasarnīcu ielā, kā arī ieviesti papildu risinājumi gājēju un satiksmes drošībai: ir izveidotas jaunas un labiekārtotas vairākas esošās gājēju pārejas, kā arī izbūvēti jauni ietves posmi. Darbu kopējās izmaksas – 11 miljoni euro, Kohēzijas fonda līdzfinansējums – 85%.

Objekts veiksmīgi nodots ekspluatācijā pērnā gada decembrī. Atlikuši vien labiekārtošanas darbi, kurus pabeigs pavasarī, kad iestāsies labvēlīgi laika apstākļi. Tramvaji pa jauno līniju sāks kursēt 25. janvārī, kad būs pabeigti visi pielāgošanas darbi un noregulētas pārmijas.

Jaunā 5. maršruta un pagarinātā 3. maršruta kursēšanas grafiki un shēmas pieejami SIA ”Daugavpils satiksme” vietnē www.satiksme.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!