Šobrīd Daugavpilī

1. oktobrī Daugavpilī atzīmēs Starptautisko senioru dienu Pilsētas ziņas

219
1. oktobrī Daugavpilī atzīmēs Starptautisko senioru dienu

Vairāku gadu garumā 1. oktobrī visā pasaulē, tai skaitā Daugavpilī, atzīmē Starptautisko senioru dienu. Par godu šiem svētkiem, Daugavpils pilsētas tūrisma attīstības un informācijas aģentūra senioriem sarūpēja īpašu dāvanu. 1. oktobrī, uzrādot apliecību, senioriem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt Šmakovkas muzeju un jaunu ekspozīciju “Nikolaja vārti – durvis pagātnē” par brīvu.

Šmakovkas muzejs Daugavpilī piedāvā iepazīt Latgales viesmīlību un kulināro mantojumu.  Ekspozīcijas zālēs iespējams ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Līdztekus tekstam par dzēriena tapšanu digitāli iespējams aplūkot senus fotoattēlus, dokumentus, uzšķirt Latgales vēstures lappuses, lai izprastu reģiona vēstures svarīgākos posmus. Muzejs atrodas Rīgas ielā 22A un 1. oktobrī būs atvērts no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00.

Ekspozīcija “Nikolaja vārti – durvis pagātnē” tika atklāta 2021. gada augustā. Tā atrodas Nikolaja vārtu sānu telpā Daugavpils cietoksnī. Ekspozīcijā ir skatāmas padomju armijas uniformas, cietokšņa plāni, vēsturisko ķieģeļu un apdares elementu kolekcija, vēsturiskie civilo ēku un nocietinājumu logi un durvis un daudz kas cits. 1. oktobrī ekspozīcija būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 19.00 un tā atrodas Nikolaja ielā 3A. Lai apmeklētu ekspozīciju ir jāgriežas Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā, kas atrodas Nikolaja ielā 5.

Ekspozīciju apmeklētāju un darbinieku drošība ir prioritāte. Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus. Ievērojot Ministru Kabineta noteikumus un telpu platību, apmeklētāju skaits ekspozīcijas būs ierobežots. Apmeklējuma laikā ir jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, jāseko informācijai vizuālajās norādēs un obligāti jāvalkā sejas maska.

Daugavpils pilsētas tūrisma attīstības un informācijas aģentūra sveic visus seniorus starptautiskajā Senioru dienā! Lai stipra veselība, dzīvesprieks un neizsīkstoša enerģija!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv 

Web: www.visitdaugavpils.lv

Facebook: www.facebook.com/Daugavpils.travel