Šobrīd Daugavpilī

Turpinās Daugavpils skolu modernizēšana un labiekārtošana Izglītības ziņas

638

Daugavpilī ir 13 vidējās Izglītības iestādes un 5 pamatskolas. Rūpējoties par labvēlīgas mācību vides nodrošināšanu bērniem, tiek īstenoti vairāki projekti, kuru rezultātā skolas iegūst pievilcīgu vizuālo izskatu un mūsdienīgu materiāltehnisko aprīkojumu. Vairākās mācību iestādēs šis process jau ir veiksmīgi noslēdzies, dažas vēl ir ceļā uz lielajām pārvērtībām.

Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimei jaunais mācību gads iesākās ar lielisku notikumu: skolēni un pedagogi atgriezās savās telpās, kas materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras modernizācijas projekta rezultātā piedzīvojušas krasas pārmaiņas. Skolā ir atjaunota sporta infrastruktūra, iegādāts Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) aprīkojums, iepērk ergonomiskās mēbeles.

Mācību vides modernizēšanas projektā, kas paredz telpu kosmētisko remontu, apkures, ventilācijas un ugunsdrošības sistēmu pilnīgu vai daļēju nomaiņu, IKT aprīkojuma un ergonomisko mēbeļu iegādi, ir iesaistītas vēl piecas mācību iestādes: 3., 13., 16.vidusskola, Krievu vidusskola-licejs un Saskaņas pamatskola.

3.vidusskolā un Krievu vidusskolā-licejā jau ir pabeigti būvdarbi, iegādātas ergonomiskas mēbeles un IKT aprīkojums. 16.vidusskolā ir ieguvuši jaunu veidolu gaiteņi, mācību telpas un sporta zāle. Drīzumā būs saņemts arī jauns tehniskais aprīkojums un mēbeles. 13.vidusskolā ir pabeigti remontdarbi klasēs un gaiteņos, aktu zāles remonts turpinās. Raiti rit vieglatlētikas manēžas energoefektivitātes paaugstināšana. Fasādes darbi jau ir pabeigti aptuveni uz 90%. Turpinās darbi iekštelpās.

Būvdarbus ēkā Parādes ielā 7, kuru plānots izmantot Daugavpils Saskaņas pamatskolas vajadzībām, uzsāks tuvākajā laikā.

Oktobra sākumā  ekspluatācijā pieņēma Daugavpils 12.vidusskolas ēku (Jelgavas ielā 30 A) un J.Pilsudska Valsts Poļu ģimnāzijas ēku (Marijas ielā 1E). Abās skolās energoefektivitātes paaugstināšanas projektu ietvaros nosiltinātas fasādes, nomainīti logi, nosiltināts un nomainīts jumta segums, veikti iekštelpu remontdarbi, uzstādīta ventilācija ar rekuperāciju, atjaunota apkures sistēma un uzstādīts LED apgaismojums.

Nākamā gada sākumā plāno pabeigt būvdarbus arī J.Pilsudska Valsts poļu ģimnāzijas sporta zālē.

Modernizēšanas darbi turpinās arī pilsētas bērnudārzos. Pašvaldības vadība stingri seko līdzi projektu izpildei, lai bērniem un jauniešiem pēc iespējas ātrāk būtu nodrošināti vislabākie apstākļi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: