Šobrīd Daugavpilī

Skolēnu produktu paku vietā – pārskaitījumi uz vecāku kontu Izglītības ziņas

140

12. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti vienbalsīgi pieņēma grozījumus lēmumā par ēdināšanas nodrošināšanu 7.-12. klašu skolēniem attālināto mācību laikā. Tika nolemts mainīt ēdināšanas formātu no pārtikas pakām, kuras komplektēja ēdināšanas uzņēmumi, uz naudas pārskaitījumiem uz vecāku kontu.

Šādas izmaiņas saistītas ar šaubām par pārtikas paku saturu – komplekti bieži raisīja jautājumus gan vecāku, gan pašvaldības deputātu vidū.

Tikmēr tiem 1.-6. klašu skolēniem, kuri mācās attālināti, skolas turpina izsniegt pārtikas pakas. Šādu ēdināšanas formātu dotē gan pašvaldība, gan valsts. Paku izmaksu aprēķins ir balstīts uz vienu skolas pusdienu izmaksām, tas ir, 1,42 eiro dienā vai nedaudz virs 7 eiro nedēļā.

Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem, gadījumā, ja skola pilnībā pāriet uz attālinātajām mācībām un ēdināšana skolas ēdnīcās nenotiek, firmas tiek atbrīvotas no īres maksas. Nākotnē pašvaldība plāno apsvērt arī citus atbalsta veidus uzņēmumiem.

Vecāki, izmantojot sistēmu E-klase, varēs pieteikties naudas kompensācijai par ēdienreizēm no nākamās nedēļas sākuma, norādot iesniegumā bankas konta numuru. Maksājumi par novembri sāksies decembra sākumā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.