Izcilāko Latgales skolotāju vidū arī 7 Daugavpils pedagogi Izglītības ziņas

1647
Izcilāko Latgales skolotāju vidū arī 7 Daugavpils pedagogi

Jau piekto gadu septembra nogalē tiek godināti Latgales izcilākie pedagogi, pasniedzot Nikodema Rancāna vārdā nosaukto balvu. Šī diena ir kļuvusi par Latgales skolotāju dienu, sagaidot pedagogu profesionālos svētkus, Starptautisko skolotāju dienu. Šogad konkursa noslēguma pasākums notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 22.septembrī.

Konkursa mērķis ir stiprināt pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, godinot izcilu veikumu pedagoģiskajā darbībā, latviskās un latgaliskās kultūras tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē. Šogad apbalvošanai bija izvirzīti 32 skolotāji no dažādām Latgales izglītības iestādēm piecās nominācijās.

Nikodema Rancāna balvu par latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības popularizēšanu un ieviešanu mācību vai studiju vidē šogad saņēma Daugavpils Vienības pamatskolas mūzikas skolotāja un bērnu folkloras kopas “Dzīsmīte” vadītāja Lūcija Vaivode. Šo balvu Lūcija Vaivode uzskata kā atzinību un pamudinājumu latgaliskās kultūras iedzīvināšanai Daugavpilī, ko savulaik uzsāka viņas pedagoģe, izcilā kordiriģente Terēze Broka.

Atzinības par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā skolas mācību vidē saņēma J.Raiņa Daugavpiļs 6.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Vasitova.

Par inovācijām izglītības procesā balvu saņēma Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska.

Nominācijā Par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darba tikuma audzināšanai un amatu apmācībai atzinību saņēma Arnolds Grīnberts, Daugavpils 13.vidusskola.

Atzinību par latgaliskās vides radīšanu un latgalisko vērtību saglabāšanu un stiprināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs saņēma Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes mūzikas skolotāja Ilona Znutiņa.

Nikodema Rancāna balvu ir iedibinājusi Latgaliešu kultūras biedrība (LKB), konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) un Latgales pašvaldībām. Šogad pirmo reizi konkursa rīkošanā iesaistījusies Latgales plānošanas reģiona Attīstības padome, kuras priekšsēdētājs Gunārs Upenieks sirsnīgi pateicās Latgales skolotājiem: “Lai jūsu darbs tiktu novērtēts visā jūsu mūža garumā!”

Balvu – tradicionālo rotkaļa Riharda Cibļa darināto sudraba saktu – laureātiem pasniegt bija aicināti Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore Iveta Mietule, Latgaliešu kultūras biedrības pārstāves Līvija Plavinska un Anna Rancāne, Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Nominantus un laureātus sveica Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, konkursa idejas autore un ilggadēja organizatore, uzsverot to, ka Nikodema Rancāna balva nav vienreizēja balva par mūža ieguldījumu, skolotāji uz to var pretendēt atkārtoti, jo tā ir balva par sistemātisku darbu un attīstību. Ministre izteica prieku un gandarījumu, ka balva atkal tiek pasniegta RTA zālē, ēkā, kas vēl glabā Nikodema Rancāna un viņa audzēkņu auru. “Viņš nebaidījās no reformām, bet bija pats šo reformu nesējs, negaidot speciālu rīkojumu. Skolotāji, kuri negaida rīkojumu, bet dara, irtie, kas nes gaismu.” I. Šuplinska vairākiem nominantiem pasniedza IZM īpašās Pateicības. Tās saņēma arī 2 Daugavpils skolotājas: Aiga Hudobčenoka (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un Iveta Meškovska (Daugavpils 12.vidusskola).

Konkursa norisi atraktīvi vadīja Ēriks Zeps, savukārt noslēgumā ar dziesmām un atziņām vakara dalībniekus iepriecināja dziesminieks Kārlis Kazāks, novēlot, lai skolotājiem izdodas uzturēt svētkus sevī arī tad, ja viņi šoreiz ir saņēmuši tikai pateicības, nevis balvas, jo tas arī ir atzinums, ka viņi ir forši! “Skolotājiem nav viegli, viņiem ir daudz, ar ko jākonkurē, viņiem taču nav 20 miljoni skatījumu jūtūbē.”

 

Esam lepni un no sirds sveicam mūsu pilsētas pedagogus!

 

Izmantota informārcija no http://rezeknesnovads.lv/pasniegtas-balvas-izcilakajiem-latgales-skolotajiem/

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!