Šobrīd Daugavpilī

Ikgadējā skolotāju konferencē apsprieda nozares aktualitātes un jaunā mācību satura ieviešanu Izglītības ziņas

443

27. augustā Daugavpilī norisinājās ikgadējā skolotāju konference. Izglītības nozares darbinieki un pilsētas vadība tikās Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā, lai apspriestu daudzas tēmas, kas ir īpaši aktuālas, jauno mācību gadu uzsākot.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, uzrunājot klātesošos, uzsvēra pedagogu lielo lomu sabiedrības dzīvē un minēja vairākus problēmjautājumus, ar ko šobrīd jāsaskaras nozarei: bija spriests par pedagogu deficītu valstī, skolu renovācijas projektu īstenošanu, skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku algām un to, kādā veidā pašvaldība iesaistās šo problēmu risināšanā

Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova, raksturojot  situāciju Daugavpils izglītības iestādēs pirms jaunā mācību gada, norāda, ka skolu renovācijas projekti turpinās un vairākās mācību iestādēs jau ir uz finiša taisnes. Pastāv daži tehniskas dabas jautājumi, kas vēl ir jāatrisina, taču tas netraucēs veiksmīgi uzsākt mācību gadu. Visas skolas ir nokomplektējušas 1.klases, arī prognozes attiecībā uz 10.klašu audzēkņu skaitu ir piepildījušās.

Konferences tēma šogad ir „Skolotājs pārmaiņu laikā”. Lielākās pārmaiņas šajā mācību gadā gaidāmas pirmsskolas izglītībā, jo sāksies jaunā mācību satura ieviešana, īstenojot kompetenču pieeju. Nākamgad to sāks ieviest arī skolās, vispirms - 1., 4., 7.un 10.klasēs, ik gadu paplašinot skolēnu vecuma grupas. Tas nozīmē, ka skolēni vairāk mācīsies atbilstoši savām interesēm, bet  vecākajās klasēs – arī atbilstoši nākotnes plāniem. Tiks izveidoti padziļināti praktiskie kursi, kas palīdzēs katram bērnam attīstīt tieši viņa spēcīgās puses

Jaunais mācību gads nāks ar jauniem izaicinājumiem, taču pedagogi ir apņēmības pilni tikt ar tiem galā  un gatavi to apliecināt jau 2.septembrī, kad  visas skolas sagaidīs savus audzēkņus un notiks pirmās klases stundas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: