Šobrīd Daugavpilī

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu (EPVS) 2019./2020.mācību gada atklāšana Izglītības ziņas

231
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu (EPVS) 2019./2020.mācību gada atklāšana

EPVS programma Latvijā dzīvo jau ceturto gadu, tik pat ilgi tajā darbojas arī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši. Programmas mērķis ir iesaistīt dalībskolu skolēnus un skolotājus savu skolasbiedru izglītošanā par pilsonisko līdzdalību, rosināt diskusijas par ES lomu Latvijas politikā un tautsaimniecībā, pilnveidot jauniešu kompetenci lēmumu pieņemšanā un stiprināt eiropeisko identitāti.

Šogad uz atklāšanas semināru bija ieradušies ap 400 vidusskolēni no visas Latvijas, starp tiem Daugavpils 12.vidusskolas 10.klases skolēni – Karīna Smilgina, Eva Tropa, Vitālijs Komarovs, Amanda Neimane un skolotāja Signita Gabrāne. Ar videouzrunu jaunos vēstniekus sveica LR Valsts prezidents Egils Levits, aicinot jauniešus būt par Eiropas veidotājiem, nevis tikai patērētājiem, līdzīgas cerības izteica arī Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Īpašu uzrunu bija sagatavojusi EP deputāte Dace Melbārde, viņa ne tikai pastāstīja par savu dzīves pieredzi un ceļu uz mērķiem, bet ieskicēja arī jaunās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas vīziju par jaunās komisijas darbu un ES nākotni. Klātesošo prieku izraisīja paziņojums, ka no 2021.gada projektos Erasmus+ pieejamā summa jauniešu un skolotāju mobilitātei trīskāršosies.

Ar sportiskām aktivitātēm un pieredzes stāstiem jauniešus iedvesmoja raidījuma “Gudrs un vēl gudrāks” vadītāji Toms Grēviņš un Kaspars Ozoliņš, abi kungi aicināja jauniešus ticēt savam sapnim un “kapāt”, lai to sasniegtu.

Semināra otrā daļa pagāja, risinot EPVS programmas darba jautājumus, diskutējot par jauniešu iespējām iesaistīties projektu rakstīšanā, kā arī skolēnu sadarbības veicināšanu.

Sveicam EPVS pulkā Daugavpils 3.vidusskolu! Lai izdodas realizēt sevi un iegūt šo godpilno nosaukumu!

Vairāk informācijas par pasākumu un runātāju prezentācijas:

http://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jauniesiem/ep_vestnieku/19-20-atklasana.html

 

Informāciju sagatavoja;

Daugavpils 12.vidusskolas EPVS komandas iedvesmotāja

Signita Gabrāne