Šobrīd Daugavpilī

“Drošības dzīves skola” sākusies! Izglītības ziņas

74
“Drošības dzīves skola” sākusies!

Biedrība “Solis izaugsmē” š.g. septembrī Daugavpilī uzsākusi aizrautīgu projektu jauniešiem par drošības jautājumiem. Vairāku skolu jaunieši jau piedalījās pirmajās divās nodarbībās, kuru laikā notika iepazīšanās, diskusijas un izturības pārbaude.
Pirmajā nodarbībā, kas notika PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”” jaunieši iepazinās, praktiski padarbojās, minot dažādus stereotipiskus apgalvojumus par drošību, izpētīja atstarojošos materiālus, no kuriem taps spīdoši dizaina elementi uz apģērba, kas pasargās diennakts tumšajā laikā.

Tā kā rudens iestājās gana strauji, pēdējās siltās dienas steidzām izbaudīt dabā, apmeklējot piedzīvojumu parku “Tarzāns”. Drošība ekstremālos apstākļos atkarīga no instrukciju ievērošanas, precizitātes un uzmanības. Tas viss tika izmēģināts pēc instruktāžas, un jaunieši atzina, ka kopā pavadītais laiks paskrēja ļoti ātri!

Ļoti vēlamiesprojektu īstenot, kā ieplānots – klātienes nodarbībās, neformālā gaisotnē un, sadarbojoties ar drošības jomas ekspertiem, veicināt jauniešu dziļāku izpratni par drošības jautājumiem, rīcību neordinārās situācijās.

Visos pasākumos dalībnieki ievēroja Covid19 epidēmijas apkarošanai noteiktās drošības normas.
“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Informāciju sagatavoja biedrības “Solis izaugsmē”
projekta koordinatore E.Balode