Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Irina Fjodorova saņem Ekselences balvu! Izglītības ziņas

1086
Daugavpils Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Irina Fjodorova saņem Ekselences balvu!

9.martā Latvijas Universitātē noslēguma pasākumā tika godināti izcilākie Latvijas matemātikas un dabaszinātņu skolotāji - konkursa "Ekselences balva" finālisti. Konkursu organizē Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs, lai sekmētu veiksmīgākās inovatīvās pieredzes pārnesi STEM jomā (https://www.siic.lu.lv/ekselences-balva/).
Konkursam ir vairākas kārtas. Pirmajā skolēni, kolēģi, vecāki konkursam var pieteikt ikvienu šīs jomas skolotāju. Otrajā kārtā skolu administrācija raksta rekomendāciju, pamatojot, kā skolotājs veido mūsdienīgu mācību procesu, kā ieinteresē mācīties un palīdz sasniegt labākos rezultātus ikvienam skolēnam. Tiek vērtēta arī skolotāja prasme reflektēt par savu profesionālo darbību un mērķtiecīgi to pilnveidot, laba reputācija skolēnu, kolēģu, vecāku vidū un vismaz 3 gadu darba pieredze.

Komisija, izvērtējot rekomendācijas, finālā klātienē aicina piedalīties 5 izcilākos skolotājus. Klātienes kārta šogad notika Rīgas Teikas vidusskolā, kurā finālisti vadīja un modelēja mācību stundas skolēniem, analizēja mācību situācijas, risināja metodiskus uzdevumus. Ekselences balvas pretendenti guva jaunas idejas, mācoties cits no cita, savukārt žūrijā esošie eksperti vērtēja, ar kādām metodēm un inovatīvām pieejām dabaszinātņu un matemātikas skolotāji sagatavo jauniešus darba tirgum un dzīvei.

Žūrijā bija Latvijas Universitātes, Valsts izglītības satura centra eksperti, uzņēmumu pārstāvji, iepriekšējā gada Ekselences balvas laureāti.
Uzrunā konkursa laureātiem Valsts Prezidents teica: "Ekselences jeb Izcilības balva, ko šodien pasniedzam jums, cienījamās skolotājas un godājamie skolotāji, ir jūsu pedagoģiskās meistarības un aizrautības apliecinājums".

Mēs, ģimnāzijas saime, esam patiesi lepni, ka Ekselences balvu ķīmijas skolotāju grupā ieguva Daugavpils Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Irina Fjodorova! Priecājamies arī par Daugavpils novada Kalupes pamatskolas matemātikas skolotāju Tatjanu Romanceviču, kura finālā tika apbalvota kā viena no 5 labākajām matemātikas skolotājām.

 

Daugavpils Valsts ģimnāzijas

uzglītības metodiķe

Renāte Malnace

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!