Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS UNIVERSITĀTE VIENA NO 1000 LABĀKAJĀM PASAULES AUGSTSKOLĀM Izglītības ziņas

133
DAUGAVPILS UNIVERSITĀTE VIENA NO 1000 LABĀKAJĀM PASAULES AUGSTSKOLĀM

Daugavpils Universitāte un vēl četras Latvijas augstskolas iekļuvušas akedēmisko un pētniecības institūciju starptautiskajā reitingā “SCImago Institutions Ranking 2021”.

Starptautiskais reitings “SCImago Institutions Ranking” mēra akadēmiskos un pētnieciskos rezultātus dažādās zinātnēs jomā visā pasaulē. Tajā ik gadu tiek apkopoti un publicēti rādītāji, kuru pamatā ir pētniecības un inovācijas rezultāti, kā arī mērījumi par ietekmi uz sabiedrību.

Labāko 1000 pasaules augstskolu vidū, visaugstāko vietu no Latvijas augstskolām ieņem Rīgas Stradiņa universitāte. Starptautiskajā reitingā tā iekļuvusi jau trešo gadu pēc kārtas, un šogad starptautiskajā reitingā ierindojās 676. vietā visā. Tai seko Latvijas Universitāte, kura šogad starptautiskajā reitingā ierindojas 740. vietā. Rīgas Tehniskā universitāte iekļuva 766. vietā, Daugavpils Universitāte – 817. vietā, bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 836. vietā.

No pārējām Baltijas valstīm “SCImago Institutions Ranking 2021” iekļuvušas 10 Lietuvas un 6 Igaunijas augstskolas un zinātniskās institūcijas. Visaugstāk no visām trim Baltijas valstīm reitingā atrodas Tartu Universitāte, ieņemot 519. vietu pasaulē.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa