Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās savu statusu Izglītības ziņas

176
Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās savu statusu

Otrdien, 8. jūnijā Latvijas Republikas Saeima trešajā lasījumā skatīja grozījumus Augstskolu likumā. Balstoties uz grozījumiem, Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās universitātes statusu.

Sākotnēji Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātie Augstskolu likuma grozījumi paredzēja noteikt studentu kritērija slieksni – 4000 studentu augstākās izglītības iestādēs ar universitātes statusu. Tieši šāds kritērijs apdraudēja iespēju universitātes statusa saglabāšanai Daugavpils Universitātei un Liepājas Universitātei.

Gan pašas universitātes, gan citas organizācijas vērsās pie Saeimas deputātiem un Izglītības un zinātnes ministrijas ar ierosinājumu atteikties no kvantitatīvā kritērija Augstskolu likumā, kas apdraud universitāšu pastāvēšanu reģionos. Apzinoties Daugavpils Universitātes ieguldījumu pilsētas un reģiona attīstībā, sarunu procesā par universitātes statusa saglabāšanu iesaistījās arī Daugavpils pilsētas dome. 8. jūnijā Augstskolu likums tika skatīts trešajā lasījumā. Vairākums Saeimas deputātu atbalstīja likuma grozījumus neiekļaujot tajos minimālā studentu skaita prasības.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa