Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS SKOLĒNI VEIKSMĪGI STARTĒ ZINĀTNISKĀS PĒTNIECĪBAS DARBU KONFERENCĒ Izglītības ziņas

206
DAUGAVPILS SKOLĒNI VEIKSMĪGI STARTĒ ZINĀTNISKĀS PĒTNIECĪBAS DARBU KONFERENCĒ

31. martā tiešsaistes režīmā norisinājās Latvijas Skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu valsts konference. No vairāk nekā 500 dalībniekiem tika godalgoti 254 Latvijas skolēni, tostarp arī vairāki Daugavpils vidusskolu audzēkņi.

Šogad Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu valsts konference norisinājās jau 45. reizi. Dalībai konferencē no dažādām Latvijas skolām tika izvirzīts 471 skolēni zinātniskais pētniecības darbs. Konferences noslēguma tika godalgoti 216 darbi, kurus prezentēja 254 skolēni. No Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm uz šo konferenci bija izvirzīti 55 zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem 1. pakāpes diplomus ieguva 3 darbi, 2. pakāpes diplomus – 7 darbi, bet 3. pakāpes diplomus – 12 darbi.

Apbalvotākās trīs vietas šogad ieņem kopumā četras skolas. Pirmo vietu kā apbalvotākās izglītības iestādes šogad dala Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Valsts 2.ģimnāzija ar 18 darbiem katra. Otrajā vietā ierindojas Rīgas Valsts vācu ģimnāzija ar 14 darbiem, bet trešajā vietā Daugavpils Valsts ģimnāzija ar 11 godalgotiem darbiem. Uz Daugavpili godalgotās vietas atveda arī Daugavpils 3. vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Daugavpils 13. vidusskolas un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni.

Starptautisko laureātu atlases komisija par atbilstošākajiem darbiem dalībai starptautiskos jauno zinātnieku pasākumus šogad nosauca 6 darbus, tostarp arī Daugavpils 13.vidusskolas skolnieču Anastasijas Paškevičas un Ērikas Plopas darbu "Baktērijas geobacter kā perspektīvs zaļās elektroenerģijas avots".

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbi tika vērtēti sešās grupās – dabaszinātnes, humanitārās un mākslas zinātnes, sociālās zinātnes, medicīna un veselības zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, lauksaimniecība, kā arī meža un veterinārās zinātnes. Par populārāko no zinātņu nozarēm šogad kļuva sociālo zinātņu nozare. Tajā izstrādāti 145 valsts konferencei izvirzītie darbi.

Skolēni saņēma arī speciālbalvas par kvalitatīvi izstrādātiem zinātniskās pētniecības darbiem no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Kultūras ministrijas un Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Universitātes, RTU, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Liepājas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Transatlantiskā organizācijas un Valsts izglītības satura centra.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa