Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pedagogi aktīvi piesakās vakcinēšanai pret COVID-19 Izglītības ziņas

286

Aizvadītajā nedēļā sākās pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu pedagogu un darbinieku vakcinēša pret COVID-19. Daugavpils izglītības iestāžu darbinieki labprāt izmantoja šādu iespēju, gan vakcinējoties individuāli, gan rakstot kolektīvos pieteikumus.

Iespēja ātrāk atgriezties pie normāla mācību procesa ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, ko pašlaik izvirza gan valdība, gan izglītības iestādes. Tāpēc skolu un bērnudārzu pedagogi un darbinieki tika iekļauti prioritārajā vakcinēšanās grupā. Kā norādīja Daugavpils Izglītības pārvaldē, uz brīdi, kad šāds lēmums bija pieņemts, daudzi pedagogi jau bija pieteikušies vakcīnai portālā www.manavakcina.lv un arī saņēmuši to, būdami kādas citas prioritārās grupas pārstāvji. Arī pārējo nozares darbinieku vidū interese par vakcīnām ir samērā liela.

No 12.aprīļa individuālā kārtā aktīvi vakcinējas pirmsskolas izglītības iestāžu, speciālo izglītības iestāžu darbinieki, 1.-6.klašu un 12.klašu skolotāji, kā arī tie bērnudārzu un skolu tehniskie darbinieki, kuriem ir tieša saskarsme ar bērniem. Kopumā uz doto brīdi vakcīnas saņemšanai pieteikušies apmēram 30% no skolu pedagogiem. Pirmsskolas izglītības iestādēs vērojama nedaudz mazāka aktivitāte, tomēr arī tās regulāri iesniedz informāciju par vakcinēties gribošiem. Sadarbībā ar Masveida vakcinācijas centriem ir uzsākta arī kolektīvā vakcinēšana, tajā skaitā rīkojot izbraukuma vakcinācijas izglītības iestādēs. Uz doto brīdi šādā veidā jau ir vakcinēti 375 skolu un pirmsskolas iestāžu darbinieki, 550 kolektīvo pieteikumu iesniedzēji saņems vakcīnu tuvākajā laikā. (Šajos statistikas datos nav iekļauti pedagogi, kas vakcinējušies individuāli. Pilna informācija tiks apkopota un paziņota vēlāk).

Tikmēr visu prioritāro grupu pārstāvjus (personas vecumā virs 60 gadiem, ar hroniskām saslimšanām, veselības aprūpes un sociālās aprūpes iestāžu darbinieki, kā arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimos cilvēkus vai arī dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības) un visus pārējos iedzīvotājus aicina turpināt pieteikties vakcīnas saņemšanai. To var izdarīt, aizpildot pieteikuma formu portālā www.manavakcina.lv, zvanot pa tālr. 8989, vai arī griežoties pie ģimenes ārsta vai kādā no vakcinācijas centriem (Masveida vakcinācijas centrs Daugavpils Kultūras pils sporta zālē, Smilšu ielā 92 - 25251010, Masveida vakcinācijas centrs Parādes ielā 7 - 24246045 vai 24246046). Vēršam jūsu uzmanību, ka no 19.aprīļa vietne www.manavakcina.lv   darbojas atjaunotā režīmā: tagad šeit var ne tikai pieteikties vakcīnai, bet iedzīvotāji no atvērtajām prioritārajām grupām var izvēlēties arī vakcinācijas vietu un laiku. Šobrīd jaunā vietne strādā testa režīmā, bet pakāpeniski www.manavakcina.lv tiks atvērts plašs vakcinācijas iestāžu kalendārs. Iespēja pieteikties vakcīnas saņemšanai konkrētā vietā un laikā pa tālruni 8989 būs pieejama no nākošās nedēļas, 26. aprīļa.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.