Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Iespēju vidusskolas komanda piedalījās starptautiskajās sacensībās “Robotex International 2023” Izglītības ziņas

425
Daugavpils Iespēju vidusskolas komanda piedalījās starptautiskajās sacensībās “Robotex International 2023”

Ja ir kādas sacensības, kuras robotu būvētāji gaida ar vislielāko nepacietību, tad tās noteikti ir Robotex International.

Starptautiskās sacensības Robotex International šogad notika 17.-18. novembrī Igaunijā, Tallinā, Unibet arēnā, kurā pulcējās planētas labākie robotu inženieri no 26 pasaules valstīm: no Alžīrijas, Albānijas, Bulgārijas, Ķīnas, Kipras, Indijas, Čehijas, Igaunijas, Anglijas, Grieķijas, Itālijas, Kazahstānas, Lietuvas, Meksikas, Nīderlandes, Korejas, Zviedrijas, Turcijas, ASV, Latvijas u.c. valstīm. Kopumā sacensībās piedalījās 887 komandas, vairāk nekā 3000 dalībnieki – gan skolēni, gan studenti, gan citi robotikas entuziasti bez vecuma ierobežojuma.

Šis gads ir īpašs, jo šogad PIRMO reizi šajās sacensībās piedalījās Daugavpils Iespēju vidusskolas ROBOTIKAS komanda: Ņikita Morozovs, Ņikita Prževosskis, Romualds Aleksandrovs un Evelina Kostjuka. Varam lepoties ar mūsu skolēniem, jo Lego Sumo 14+ disciplīnā viņi ieguva 8.vietu!

Izsakām vislielāko pateicību Daugavpils Iespēju vidusskolas komandas dalībniekiem par ieguldīto darbu, gatavojoties sacensībām, īpaši skolotājam Dmitrijam Marcinkevičam un visai viņa lielajai ROBOTIKAS komandai!

Milzīgs paldies tiem, kuri bija klāt komandas tapšanas pirmsākumos un kuri joprojām atbalsta, kā arī tiem, kuri šogad neiekļuva komandā, bet ļoti daudz palīdzēja darbu realizācijā!

Liels paldies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei par finansiālo atbalstu, kas deva iespēju Daugavpils iespēju vidusskolas komandai piedalīties šajā starptautiskajā pasākumā!

Liels paldies Robotex  organizatoriem un īpaši pateicības vārdi ir jāpasaka Robotex izpilddirektoram Nathan Metsala!

Ieskats sacensībās: https://fb.watch/oC18WZEPRn/  

Informācijai:

Robotika ir lietišķā zinātne, kas nodarbojas ar automatizēto tehnisko sistēmu (robotu) izstrādāšanu. Terminu ieviesa rakstnieks-fantasts Aizeks Azimovs 1942. gadā (vārds robots parādījās agrāk, Karela Čapeka 1920. gada lugā «R.U.R.»).

Robotika balstās uz tādām zinātnes disciplīnām kā elektronika, mehānika, programmas nodrošinājums. To iedala celtniecības, rūpniecības, sadzīves, aviācijas un ekstremālā (kara, kosmiskas, zemūdens) robottehnikā.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Iespēju vidusskolas direktores vietnieks izglītības jomā

Vilnis Vanaģelis

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!