Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils bērnudārzos turpinās renovācija un rotaļu laukumu modernizēšana Izglītības ziņas

366

Daugavpilī turpina uzlabot pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūru. Uz doto brīdi ir renovētas gandrīz visu bērnudārzu ēkas, turpinās arī rotaļu laukumu modernizēšanas programma: šogad jaunu aprīkojumu uzstādīs sešos dārziņos.

Mūsu pilsētā ir gandrīz 30 bērnudārzi. 2018. gadā par pašvaldības līdzekļiem bija modernizēti 10 bērnudārzu rotaļu laukumi. Tas izmaksāja 279 102,07 euro. Turpinot iesākto, šogad jauns aprīkojums tiks uzstādīts 10., 20., 21., 29., 30. un 32. pirmsskolas izglītības iestādē. Līdz jaunā mācību gada sākumam šeit parādīsies košas un skaistas spēļu mājiņas, smilšukastes, rotaļu kompleksi, slidkalniņi, attīstošie paneļi, alpīnisma sienas, labirinti un citas interesantas lietas. Tam pašvaldības budžetā atvēlēts vairāk nekā 230 000 euro. Programmu paredzēts turpināt, līdz netiks modernizēti arī pārējie bērnudārzi. Izvēloties dārziņus, kur tiks uzstādīts aprīkojums, vērā tiek ņemts esošo rotaļu iekārtu nolietojums un tehniskais stāvoklis.

Ar ES fondu līdzekļu piesaisti tiek atjaunotas bērnudārzu ēkas. Uz doto brīdi ir renovētas gandrīz visas pirmsskolas izglītības iestādes, divās no tām darbi sākas šogad.

Pašvaldība ik gadu iegulda ievērojamas summas bērnudārzu modernizēšanā un atjaunošanā.  Papildus šiem izdevumiem, pastāvīgi jārūpējas arī par ēku tehnisko stāvokli.  8. jūlijā notika Izglītības un kultūras jautājumu komitejas izbraukuma sēde: deputāti iepazinās ar situāciju divās pirmsskolas izglītības iestādēs, kurām nepieciešams remonts.

14. bērnudārzs, kas bija renovēts aptuveni pirms 10 gadiem, atrodas Esplanādes rajonā, kur ir paaugstināts gruntsūdeņu līmenis. Lai izvairītos no tehniskām problēmām, kas varētu rasties nākotnē, šobrīd ir jārisina jautājums par pamatu nostiprināšanu un hidroizolācijas uzlabošanu.

Izbraukuma sēde turpinājās 8. bērnudārzā. Šī nelielā iestāde, kurā var darboties ne vairāk par četrām grupiņām, atrodas vecajā savrupmājā. Tās kapitālā atjaunošana prasa aptuveni 900 000 euro. Līdz ar to jau vairākus gadus pastāv jautājums par bērnudārza turpmāko likteni. Tajā pat laikā iekštelpu kosmētiskais stāvoklis ir apmierinošs, ēkas tehniskais stāvoklis arī nerada nekādus draudus mazajiem iemītniekiem un pedagogiem. Līdz ar to bija nolemts finansēt tekošos remontdarbus un piešķirt līdzekļus jauna boilera iegādei, iestādei turpinot darbu ierastajā režīmā. Papildus tiks skatīts jautājums par apkures sistēmas modernizēšanu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: