Aizraujošas un izglītojošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem Izglītības ziņas

1693
Aizraujošas un izglītojošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem

Ir aizritējis gandrīz gads kopš mūsu sabiedrībā ir mainījušies ieradumi, kādā veidā mēs mācāmies, pavadām laiku kopā ar ģimeni, komunicējam ar tuviniekiem. Pandēmija, kas 2020. gada pavasarī pārsteidza visu pasauli, ir ieviesusi izmaiņas arī izglītības darbā ar bērniem, kuri vēl neiet skolā vai arī uzsāk pirmās skolas gaitas. Jaunās vēsmas ir ieviesušas vēl vairāk viedierīču mūsu ikdienā, meklējot iespējas, kā apgūt skolā uzdoto individuāli, kā veicināt sadarbību arī tad, kad esam tālu viens no otra. Arī mūsu TOY spēļu centrs-bibliotēka, kas atrodas J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas telpās, piedzīvojis izaicinājumus, lai spētu turpināt darboties un nodrošināt pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, kuri bija ieraduši viesoties TOY spēļu centrā-bibliotēkā klātienē.

Ierasts, ka TOY spēļu centrs-bibliotēka nodrošina iespēju ikvienam bērnam vecumā līdz 10 gadiem viesoties pie mums, mūsu telpās, spēlēties, mācīties sadarboties ar citiem, apgūstot arī daudz ikdienai noderīgu prasmju, piemēram, noturēt uzmanību, iemācīties salikt mantas savās vietās pēc rotaļāšanās, veidot sarunu ar citiem bērniem vai pieaugušajiem. Jāatzīst, ka šis centrs ir saistošs ne tikai bērniem, ieguvēji ir arī vecāki vai vecvecāki, kuri ierodas centrā, lai izbaudītu aizraujošus mirkļus ar saviem bērniem – rotaļāties un pavadīt kvalitatīvi laiku kopā. Turklāt vecāki atzīst, ka brīžiem viņiem ir sajūta, ka atgriezušies bērnībā, jo izbaudījuši galda spēļu azartu.

Interesanti, ka mūsu centros ir tik saistošs spēļu un rotaļlietu piedāvājums, ka pat vecākie bērni, izbaudot laiku TOY spēļu centrā, aizmirst, ka viņiem kaut kur ir telefons, viņi priecājas par sacensību garu, ko sniedz spēles kopā ar citiem.

Pielāgojoties valsts nosacījumiem par tikšanās ierobežojumiem, arī mēs esam meklējuši risinājumus, lai spētu nodrošināt pakalpojumu ikvienam arī tagad, kad nav iespēja tikties klātienē – mēs nodrošinām atbalstu attālināti, lai palīdzētu bērniem mācību procesā. Mēs sniedzam arī ieteikumus vecākiem, kā īstenot kādas radošas aktivitātes, lai laiks, kas pavadīts mājsēdē, būtu interesantāks kā bērniem, tā pieaugušajiem. Mēs sniedzam iespēju arī paņemt spēles līdzi uz mājām līdz divām nedēļām, lai būtu iespējas turpināt darboties un izglītoties, saliedēties ar tuvākajiem.

Mūsu spēļu centrs-bibliotēka ir laba alternatīva tiem bērniem un ģimenēm, kuru bērni neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, jo ar spēļu palīdzību, ar mūsu speciālistu atbalstu palīdzēsim bērniem sagatavoties formālajai izglītībai. Turklāt kautrīgākiem bērniem būs iespēja pamazām sadraudzēties ar citiem centra apmeklētājiem.

Esam sākuši arī piedāvāt dažādus interesantus padomus Facebook grupā https://www.facebook.com/groups/238558866690319, kā padarīt krāsaināku jeb piepildītāku ikdienu ar praktisku darbošanos.

Kā atzīst daudzi mūsu TOY spēļu centra-bibliotēkas apmeklētāji, šis atbalsts attālinātajā mācību procesā ir ļoti nozīmīgs, jo bērniem vienmēr ir iespēja piezvanīt konsultantam un lūgt palīdzību arī tad, ja vecāki ir aizņemti darbā. Dažreiz bērniem nepieciešams tikai iedrošinājums, ka viņiem viss izdosies.

Daugavpils TOY spēļu centrs-bibliotēka ir pieejams ikvienai ģimenei bez maksas, neskatoties uz finansiālajām iespējām. Mēs mudinām ikvienu vecāku, kurš lūkojas, kā padarīt bērnu ikdienu krāsaināku, piepildītāku, atnākt ciemos uz mūsu centru un paņemt kādu spēli, lai izspēlētu to mājās. Mēs apzināmies, ka rotaļlietas un spēles ir dārgas, ka ne visi var atļauties tās regulāri mainīt, tādēļ nodrošinām šo līdzņemšanas iespēju.

Aicinām arī sekot līdzi jaunumiem Facebook grupā, kur noteikti publicēsim ziņu, kad atkal varēsim tikties klātienē un gaidīsim ciemos gan lielus, gan mazus! Mēs arī priecāsimies, ja sūtīsiet mums ieteikumus radošām aktivitātēm, ko varam ieteikt arī citiem, lai bērnu dienas būtu eksperimentiem bagātas.

TOY spēļu centrs-bibliotēka izveidots starptautiskajā projektā “TOY metodes iekļaušanai”, sadarbojoties Daugavpils pilsētas domei, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei un sabiedriskā labuma organizācijai „Izglītības iniciatīvu centrs (IIC)”. Daugavpilī tas darbojas kopš 2019. gada beigām. Centrs darbojas, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Papildu informācijai:

Spēļu centra – bibliotēkas vadītāja

Tatjana Jevstafjeva-Aksjuta

Tālr. 29472991(skola), toybiblioteka@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/238558866690319

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!