Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldību vēlēšanas- šodien, 31. maijā sākas iepriekšējā balsošana Domes ziņas

748

5. jūnijā, Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas apstākļus, šis process tika nedaudz izmainīts - balsot būs iespējams jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī, katrā no tiem tiks ievērotas paaugstinātas epidemioloģiskās drošības prasības.

Kopumā Daugavpilī tiek gatavoti 29 iecirkņi, kā arī viena mobilā grupa, kas strādās ar vēlētājiem, kuriem nav iespējas ierasties pašiem, kā arī ar koronavīrusu slimojošiem: to darīs mediķi, kas būs nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem aizsardzības līdzekļiem (pieteikuma veidlapa no vietnes cvk.lv - nosūtīta uz e-pastu velesanas2021@daugavpils.lv, tālrunis uzziņām 28811230). Uz iecirkni jāierodas ar pasi vai ID karti, kā arī ar sejas masku un savu pildspalvu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, personas apliecinošo dokumentu pārbaudi veiks ar īpašas viedtālruņa lietojumprogrammas palīdzību, tas ir, bez zīmoga pasē. Telpās tiks ievērots princips 4 kv. m. uz vienu personu, pie ieejas būs norādīts vēlētāju skaits, kas vienlaicīgi drīkst atrasties vēlēšanu iecirknī.

Ņemot vērā to, ka šajās pašvaldību vēlēšanās varēs balsot jebkurā no iecirkņiem, kas atrodas pašvaldībā, kur deklarēta vēlētāja dzīvesvieta, Daugavpils vēlēšanu komisija aicina doties uz jūsu mājām vistuvāk esošo iecirkni. Vēlētājus aicina ņemt vērā, ka pie balsošanas vietām pilsētas centrā var veidoties rindas. Lai mazinātu vēlēšanu iecirkņu slodzi un rindu garumu, var izmantot iespēju nobalsot iepriekš. To var izdarīt 31. maijā (16: 00-20:00), 3. jūnijā (9:00-16:00) un 4. jūnijā (13:00-20:00), savukārt galvenajā balsošanas dienā, 5. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7:00 līdz 20:00.

Nevajag aizmirst arī par pareizu balsošanas kārtību – drīkst likt tikai “plusu” pretī kandidāta vārdam un uzvārdam, vai pilnīgi to izsvītrot. Krustiņu, mīnusu un ķeksīšu zīmes nav derīgas, un tās netiks ņemtas vērā balsu skaitīšanas laikā.

Vairāk informācijas par pašvaldību vēlēšanām var iegūt, zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas vienoto uzziņu tālruni 67049999.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.