Šobrīd Daugavpilī

Sākās gatavošanās valsts svētkiem Domes ziņas

215

16. septembrī Daugavpils domē notika pirmā darba grupas sēde par valsts svētku rīkošanu novembrī. Ņemot vērā koronavīrusa pandēmiju, šogad visi pasākumi tiks organizēti, ievērojot drošības prasības. Sakarā ar to izcilo pilsētnieku godināšana 17. novembrī notiks nevis Daugavpils teātrī, kā tas bija iepriekšējos gados, bet Kultūras pils telpās, kas ir plašākas un, līdz ar to, labāk piemērotas distances nodrošināšanai.

Šobrīd tiek saskaņota Lāčplēša dienas (11. novembrī) un Latvijas Republikas proklamēšanas dienas (18. novembrī) pasākumu programma. Tā ietvers tradicionālās aktivitātes: piemiņas brīdi Latvijas armijas karavīru brāļu kapos un ziedu nolikšanu karavīru atdusas vietās, sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanu, jaunsargu svinīgos solījumus, lāpu gājienu, koncertus un izcilo pilsētas iedzīvotāju godināšanu - “Gada balvas” pasniegšanu dažādās nominācijās un “Goda daugavpiliešu” sumināšanu. Kandidātu izvirzīšana notiek rakstveidā, iesniedzot iesniegumu Daugavpils pilsētas domē (K.Valdemāra ielā, 1) līdz 15. oktobrim.

Darbs pie valsts svētku organizēšanas ir pašā sākumā, un joprojām ir iespējamas korekcijas gan brīvdabas, gan iekštelpu pasākumu programmā. Izmaiņu gadījumā par to iepriekš tiks paziņots pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv .

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.