Šobrīd Daugavpilī

Šonedēļ sāksies iedzīvotāju informēšana par plūdu draudiem Pašvaldības ziņas

121

Daugavpils Dome ir izstrādājusi preventīvo pasākumu plānu, kurā viens no uzdevumiem ir to iedzīvotāju informēšana, kuri dzīvo applūšanas zonā. Šonedēļ sāksies iedzīvotāju informēšana Daugavpilī. Speciālisti skaidros esošo situāciju un prognozes, informēs par iespējamām evakuācijas vietām, informēs, kur varēs saņemt operatīvu informāciju un palīdzību.

Šonedēļ Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis kopā ar atbildīgajiem speciālistiem apsekos slūžas, kas regulē ūdens līmeni.

 

Kā paskaidroja civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls, šobrīd situācija upē ir normāla. Ūdens līmenis  ir zemāks par 2 metriem. Ledus biezums tikai 30- 40 cm.

Ja salīdzina ar pagājušo gadu- ledus biezums bija 62 cm. Vladislavs Ruskuls uzskata, ka jāgatavojas pagājušā gada ūdens līmenim- virs 7 metriem. Daugavpils pilsētai plūdu draudu nav, ja ūdens līmenis nepārsniedz 7 metrus, bet ja pārsniedz, tad rodas problēmas. Vājās vietas ir zināmas, to parādīja 2010. gada plūdi.

Kā informēja Ruskula kungs, apzinātas mājas un iedzīvotāju skaits, kas var būt  pakļauti plūdiem, plūdiem pakļautās zonas un materiālie resursi. Visi pašvaldības un valsts dienesti ir gatavi saskaņotai rīcībai plūdu laikā.

Speciālisti prognozē, ka šī gada pali varētu sākties pēc 20. marta.

 

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka.