Šobrīd Daugavpilī

Pasniegti Daugavpils pašvaldības apbalvojumi Pašvaldības ziņas

628

Valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī, Vienības nama koncertzālē tika pasniegti  Daugavpils pilsētas pašvaldības apbalvojumi “Gada balva” un “Mūža ieguldījums”.

Uzrunājot klātesošos, Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzsvēra, ka šajā sareģītajā laikā, kas šobrīd, diemžēl, mums visiem jāpiedzīvo, ir ārkārtīgi svarīgi, ka Daugavpilī ir daudz profesionālu, nevienaldzīgu un talantīgu cilvēku, patiesu pilsētas patriotu, kas darbojas dažādās jomās: gan sniedzot palīdzīgo roku tiem, kam tā šobrīd visvairāk nepieciešama, gan meklējot jaunas iespējas un radot risinājumus darba tirgus un uzņēmējdarbības atbalstam un attīstībai. Daugavpilieši, pārvarot šo krīzi, ir patiesi vienoti, un tieši šī vienotība ir mūsu spēks. To ar saviem darbiem apliecina gan apbalvojumu saņēmēji, gan ikviens nevienaldzīgais pilsētnieks.

Kopumā “Gada balvas” un apbalvojuma “Mūža ieguldījums” piešķiršanai šogad iesniegti 32 ierosinājumi. Daļa no izvirzītajiem pretendentiem, kas nekļuva par balvu ieguvējiem, pašvaldības Goda rakstus saņēma svinīgajā pasākumā. Pasniedzot pateicības, domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aleksejs Vasiļjevs atzinīgi novērtēja ikviena pretendenta devumu pilsētas un tās iedzīvotāju labā. Visiem, kas nevarēja ierasties šajā dienā, goda raksti tiks pasniegti tuvākajā laikā.

Pašvaldības augstākais apbalvojums MŪŽA IEGULDĪJUMS par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu Daugavpils pilsētas labā piešķirts SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas anestezioloģijas daļas anesteziologam un reanimatologam Ivanam Dirmanam, kas 50 gadus veltījis darbam Daugavpils lielākajā medicīnas iestādē, un arī tagad, neskatoties uz solīdo vecumu, turpina uzņemt pacientus.

Nominācijā IZGLĪTĪBA “Gada balva” pasniegta izglītojošu kultūras projektu organizatorei un dalībniecei, vokālistei Jeļenai Borelei, kuras talants jau vairākus gadus priecē klausītājus ne vien dzimtajā pilsētā un valstī, bet ir plaši pazīstams arī tālu ārpus tās robežām.

KULTŪRĀ balvu ieguva  Latgale Centrālā bibliotēka: pandēmijas sarežģītajos apstākļos iestādes kolektīvs operatīvi un prasmīgi prata pilnībā pārorientēties un pielāgoties jaunajai situācijai, ne uz brīdi nepārtraucot sadarbību ar apmeklētājiem un uzlabojot iespējas viņus apkalpot.

 

Nominācijā SPORTS šogad piešķirti divi apbalvojumi: tos saņēma paralimpietis Dmitrijs Valainis, kas šajā sezonā uzrādījis teicamus rezultātus, kļūstot par bronzas medaļu ieguvēju Pasaules čempionātā ratiņpaukošanā, špagas un floretes disciplīnās, kā arī paraolimpietis  Jurijs Semjonovs, kurš šī gada augustā pārstāvēja mūsu pilsētu un valsti Tokijas paralimpiskajās spēlēs, un 100 metru peldējumā uz muguras S8 klasē iekļuva finālā.

Nominācijā TAUTSAIMNIECĪBA balva piešķirta SIA “Regula Baltija”: jau gandrīz 30 gadus uzņēmums veiksmīgi darbojas augsto tehnoloģiju nozarē un veido stabilu pamatni jaunu darba vietu radīšanai pilsētā.

Nominācijā VESELĪBAS AIZSARDZĪBA UN SOCIĀLĀ APRŪPE balva piešķirta SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” neatliekamās medicīnas ārstei Uzņemšanas nodaļā Aijai Stankevičai. Medicīnas iestādes kolektīvs  viņu vērtē kā pašaizliedzīgu, godprātīgu un augsti profesionālu  darbinieku, kas spēj efektīvi un atbildīgi  strādāt stresa situācijās.

Savukārt Gada balva nominācijā SABIEDRISKĀ DARBĪBA piešķirta Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvestam Andrim Ševelam: jau 15 gadus draudze viņa vadībā aktīvi darbojas Daugavpils un tās iedzīvotāju labā, neatkarīgi no viņu reliģiskās piederības un sociālā statusa. Prāvests pateicās ikvienam draudzes loceklim, uzsverot, ka tikai apvienojoties cilvēki ir spējīgi stāties pretī likstām un pārbaudījumiem.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.