Šobrīd Daugavpilī

Eksperti noteiks iedzīvotājiem nodarīto kaitējumu sakarā ar ceļa pārvada būvniecību Domes ziņas

238

Daugavpils domes deputāti vienbalsīgi nolēma piešķirt līdzekļus ekspertīzēm, lai noteiktu gaisa piesārņojuma un insolācijas (aptumšošanas) līmeni mājām Smilšu ielā, kas atrodas ceļa pārvada tuvumā. Šīs pārbaudes jāveic, lai precīzi noteiktu iespējamo kaitējumu iedzīvotājiem un  atbilstošās naudas kompensācijas summu. Joprojām turpinās iepirkums skaņas izolācijas normu pārbaudei.

Gaisa, māju aptumšošanas un trokšņa līmeņa analīzes būs veiktas  konkrētās adresēs, tādējādi kaitējuma novērtējums tiks aprēķināts individuāli.

Tikmēr estakādi veiksmīgi izmanto gan vieglās, gan kravas automašīnas, un gājēji - nekādas funkcionālas problēmas nav novērotas. Pieņemot objektu ekspluatācijā, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) rūpīgi pārbaudīja visus ceļa pārvada elementus, kā arī  izpētīja visu šī projekta dokumentāciju. Jāatzīmē, ka tiltam vistuvāko māju iedzīvotājiem par šo vērienīgo projektu bija paziņots pirms daudziem gadiem – notika gan sabiedriskā apspriešana, gan citas informatīvās aktivitātes.

Normāli pilsētnieku dzīves apstākļi ir Daugavpils pašvaldības prioritāte, tāpēc pilsētas domes speciālisti un pieaicinātie eksperti grasās pēc iespējas precīzāk novērtēt nodarīto kaitējumu, lai atlīdzinātu visas ar to saistītās grūtības.  Šobrīd tieši zem tilta tiek apsvērtas iespējas uzstādīt videonovērošanas kameras iedzīvotāju drošībai.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.