Drīzumā sāksies Forštadtes kultūras nama renovācija Pašvaldības ziņas

408

Tuvākajā laikā sāksies būvniecības darbi Forštadtes kultūras nama ēkā Vidzemes ielā 41a, veidojot šeit labiekārtotu un mūsdienīgu kultūras centru un apkaimes iniciatīvu īstenošanas vietu. Līgums par darbu izpildi jau ir noslēgts, 28. marta domes sēdē izskatīts arī jautājums par finansējuma piešķiršanu.
Forštadtes kultūras nams ir Daugavpils pašvaldības iestādes “Vienības nams” struktūrvienība, kur daudzus gadus tiek rīkoti dažāda veida pasākumi Forštadtes apkaimes un Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem un viesiem: te notiek koncerti, radošo kolektīvu mēģinājumi, deju vakari un dažādi tematiskie pasākumi lielajiem un mazajiem. Taču ēkas infrastruktūra ir morāli un tehniski novecojusi: celtne nodota ekspluatācijā 1961. gadā, un kopš tā laika nav piedzīvojusi nekādus nozīmīgus rekonstrukcijas darbus. Neapmierinošs ir arī siltumtehniskais stāvoklis: lielu situma zudumu dēļ ēkas ekspluatācija ziemas periodā izmaksā dārgi.

Lai radītu labvēlīgu vidi apkaimes iedzīvotāju radošai un sabiedriskai darbībai un padarītu ēkas izmantošanu saimnieciski izdevīgāku, bija nolemts veikt tajā energoefektivitātes un infrastruktūras uzlabošanas pasākumus. Projekta īstenošanai izdevās piesaistīt ES fondu līdzfinansējumu aptuveni 450 000 euro apmērā. Atlikušo daļu, ap 500 000 euro, segs pašvaldība.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš norāda: “Mēs atradām iespēju piešķirt finansējumu šim projektam, lai sakārtotu šo vietu un veidotu šeit apkaimju centru. Izremontētās un labiekārtotās telpās varēs rīkot augstākas kvalitātes kultūras pasākumus. Mēs ieguldām būtiskus līdzekļus, lai sakārtotu vidi un padarītu to ērtu, drošu, pievilcīgu un vēl tīkamāku mūsu pilsētas iedzīvotājiem.”

Projekta īstenošanas rezultātā tiks nosiltinātas ēkas ārsienas, cokols, grīdas, bēniņu un pagraba pārsegums, nomainīti logi, ārdurvis un lūkas, rekonstruētas apkures un ventilācijas sistēmas, nomainīts apgaismojums. Paredzēti arī atsevišķi iekštelpu remontdarbi.
Būvdarbus paredzēts pabeigt 12 mēnešu laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!