Domē izskatīs tramvaju satiksmes slēgšanas pamatojumu Pašvaldības ziņas

2759
Domē izskatīs tramvaju satiksmes slēgšanas pamatojumu

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes Transporta komisija un Pilsētas saimniecības un attīstības komiteja izskatīs pamatojumu AS ”Daugavpils satiksme” ieplānotajai tramvaju satiksmes slēgšanai no 27. septembra līdz gada beigām.

21. septembrī AS “Daugavpils satiksme” nāca klajā ar paziņojumu, ka, sakarā ar divu lielu projektu realizāciju (“Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā, 2. kārta” un “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā”), no 27. septembra līdz šī gada beigām Daugavpilī plāno slēgt tramvaju kustību. Šādu nepieciešamību uzņēmums pamato ar to, ka jānomaina tramvaju sakaru infrastruktūra, un  tas nav izdarāms, neslēdzot tramvaju kustību.

Kā alternatīva iedzīvotājiem tiek piedāvāts autobusa maršruts Nr. 97, kas maksimāli dublēs tramvaja Nr. 1 maršrutu, virzoties pa Jātnieku, Smilšu, Valkas, 18. novembra, Daugavas un Imantas ielām līdz Autoostai, kur pasažieriem būs iespēja pārsēsties uz citu sabiedrisko transportu. Nodrošinot pasažieru savlaicīgu nokļūšanu uz vilcienu Daugavpils – Rīga, autobusu kustību jaunizveidotajā maršrutā rīta stundās paredzēts pagarināt līdz Dzelzceļa stacijai.

Darba dienās plānots nodrošināt 64 reisus (32 turp un 32 atpakaļ), savukārt brīvdienās – 32 reisus (16 turp un 16 atpakaļ). Uzņēmums atgādina arī, ka 3. maršruta tramvaju pašlaik aizvieto 99. maršruta autobuss, bet 2. maršruta tramvaju - 98. maršruta autobuss.

Ņemot vērā to, ka mācību gada laikā lielu daļu sabiedriskā transporta pasažieru veido skolēni, ir jānodrošina, lai viņi varētu netraucēti nokļūt savās mācību iestādēs. Vērā ņemams arī tas, ka tuvojas vēlā rudens un ziemas sezona, kad sabiedriskā transporta pasažieru skaits pieaug, jo laikapstākļu dēļ daudzi vairs nepārvietojas kājām, ar velosipēdiem un citiem alternatīvajiem transporta veidiem. Līdz ar to Domes atbildīgās struktūrvienības izvērtēs pamatojumu tramvaju satiksmes slēgšanai līdz gada beigām.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes
Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!