Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pašvaldība noslēgs sadarbības līgumu ar LIAA Pašvaldības ziņas

263
Daugavpils pašvaldība noslēgs sadarbības līgumu ar LIAA

Lai veicinātu inovatīvas uzņēmējdarbības vides attīstību pilsētā un piesaistītu jaunas investīcijas, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība turpinās sadarbību ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, un jau tuvākajā laikā noslēgs līgumu par sadarbību Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam ietvaros.

LIAA ir valsts iestāde, kas regulāri piedāvā dažāda veida atbalstu uzņēmējiem, nodrošina pasākumus uzņēmējdarbības attīstībai, piesaista investīcijas un veicina dialogu starp uzņēmējiem, valsts iestādēm un pašvaldībām. Kā Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas pārstāvis LIAA nodrošina atbalstu un finansējuma pieejamību dažādām uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātēm valsts, reģiona un pašvaldību līmenī.

Aģentūra piedāvā atbalstu uzņēmējiem, kuri meklē noieta tirgus ārvalstīs un aicina izmantot aģentūras piedāvātos pakalpojumus – dibināt jaunus kontaktus tirdzniecības misijās, nacionālajos stendos, kontaktbiržās, individuālajās vizītēs un apmeklēt eksporta seminārus. Investīciju piesaistes jomā LIAA veicina uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgu normatīvo aktu izstrādi, kā arī iestājas par stabilu nodokļu politiku, kvalificēta darbaspēka, infrastruktūras un atbalsta instrumentu pieejamību.

Sadarbības līgums starp Daugavpils pašvaldību un LIAA paredz veicināt jaunu vietējo un ārvalstu investīciju apjoma pieaugumu, palielināt pašvaldības konkurētspēju vietējā un starptautiskajā tirgū, kā arī paplašināt pašvaldības sadarbību ar esošajiem un potenciālajiem investīciju projektu īstenotājiem.

Daugavpils pašvaldība šīs sadarbības ietvaros plāno aktivitātes uzņēmējiem jaunu produktu, pakalpojumu izstrādei vai biznesa ideju attīstībai tehnoloģiju jomā, eksportspējīgo komersantu atbalstam, inovāciju un uzņēmējdarbības attīstības veicinošo pasākumu organizēšanai,  koprades telpas pieejamības nodrošināšanai, kā arī radošo industriju atbalstam.

Pašvaldības sadarbība ar LIAA ļaus piesaistīt finansējumu pilsētas uzņēmumiem un veicināt mazo un vidējo uzņēmumu ilgtspējīgu izaugsmi, radīt jaunas darba vietas, veidot investīcijām labvēlīgu vidi, kā arī īstenot atbalsta pasākumus mazo un vidējo uzņēmumu inovatīvai attīstībai.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pašvaldības Centrālās pārvaldes
Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!